Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

szybko, tanio, POLECAM

Paczka

,
Trasa: Bodenwerder - Sandomierz

Super Kontakt! Punktualny i mily przewoźnik!Bez problemow przesylka dostarczona do Niemiec ! Polecam!!!

Paczka x 4

Klient: Marek D.
,
Trasa: Pawonków - Frankenthal

Wszystko ok i sprawnie. Polecam !

Paczka x 2

Klient: Tomasz W.
,
Trasa: Warszawa - Rzeszów

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić przewóz przesyłki, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki albo paczek, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet jeśli paczka jest niewielka, należy szczegółowo ją opisać. Firmy transportowe najczęściej transportują wiele paczek razem, dlatego powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostawy przesyłki, najlepiej ustaw także terminy. Detale możesz uzgodnić z oferentem później, ale jeśli znasz je już podczas wystawiania zlecenia, warto je zawrzeć w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach znajdują się przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być właściwie chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie pakunku jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona w trasie, a była poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar przedmiotów wybranych do transportu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz kupić je w markecie budowlanym albo w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka bądź dyskontu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Wciąż, używając opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań często znajdują się różne przylepki, zapisane markerem notatki itp. Każde pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać także ciemnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był jasny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i innego typu uszkodzenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba zapełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego wykorzystać styropian, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach remontowych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do owinięcia rzeczy szklanych czy porcelanowych. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź drewnianych wiórek, papierów i temu podobnych rzeczy trzymanych w licznych domostwach, warto także wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paczka zawiera parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie masz takowych opakowań, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku także możesz użyć profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszystkie małe części, takie jak śrubki, zawiasy czy gwoździe, umieść w dedykowanym worku albo w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach i podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Gdy planujesz zapakować parę rzeczy, na przykład książki, koce, bieliznę i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć materiałami czy kocami. 

Gdy poszczególne rzeczy znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, bo może zostać zerwany podczas przewozu albo uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Ważne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od wymiarów i wagi twojej paczki. Droższy jest przewóz ładunków nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi lub zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Niektóre kurierzy posiadają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone ceny dotyczą typowych paczek, kartonów lub pudełek w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych rozmiarach najczęściej przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 


Aby zlecić przewóz przesyłki, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki albo paczek, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet jeśli paczka jest niewielka, należy szczegółowo ją opisać. Firmy transportowe najczęściej transportują wiele paczek razem, dlatego powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostawy przesyłki, najlepiej ustaw także terminy. Detale możesz uzgodnić z oferentem później, ale jeśli znasz je już podczas wystawiania zlecenia, warto je zawrzeć w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach znajdują się przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być właściwie chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie pakunku jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona w trasie, a była poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar przedmiotów wybranych do transportu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz kupić je w markecie budowlanym albo w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka bądź dyskontu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Wciąż, używając opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań często znajdują się różne przylepki, zapisane markerem notatki itp. Każde pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać także ciemnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był jasny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i innego typu uszkodzenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba zapełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego wykorzystać styropian, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach remontowych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do owinięcia rzeczy szklanych czy porcelanowych. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź drewnianych wiórek, papierów i temu podobnych rzeczy trzymanych w licznych domostwach, warto także wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paczka zawiera parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie masz takowych opakowań, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku także możesz użyć profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszystkie małe części, takie jak śrubki, zawiasy czy gwoździe, umieść w dedykowanym worku albo w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach i podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Gdy planujesz zapakować parę rzeczy, na przykład książki, koce, bieliznę i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć materiałami czy kocami. 

Gdy poszczególne rzeczy znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, bo może zostać zerwany podczas przewozu albo uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Ważne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od wymiarów i wagi twojej paczki. Droższy jest przewóz ładunków nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi lub zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Niektóre kurierzy posiadają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone ceny dotyczą typowych paczek, kartonów lub pudełek w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych rozmiarach najczęściej przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Radgoszcz już od 30 zł!

Zleć transport paczek