Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 83 806 000 zł 83 806 000 zł zaoszczędziliście z nami
836 000 wystawionych przesyłek 836 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
44 000 przewoźników 44 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Komentarz pozytywny. Szczegóły omówione wcześniej. Załadunek i rozładunek na czas, zgodnie z ustaleniami. Wszystko w jak najlepszym porządku. Przewoźnik godny polecenia. POLECAM

Chorwacja północna - okolice Zagrzeb - transport Dodga do okolic Katowic

Klient: Tomasz K.
,
Trasa: Sveta Nedelja - Chrzanów

Profesjonalnie, szybko i terminowo, polecam w 100%

Opel Corsa

Klient: Piotr B.
,
Trasa: Bruchmühlbach-Miesau - Bielawa

Profesjonalne wykonanie zlecenia , swietny kontakt. Polecam

materac 160/200

Klient: Fedko K.
,
Trasa: Trębaczów - Clamart

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz paczki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją przewieźć. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest niewielka, warto dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej przewożą niemało paczek jednocześnie, więc powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Szczegóły możesz dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je umieścić na stronie oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach znajdują się rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe spakowanie pakunku jest więc istotne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a była poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudełkami. Wiele osób ma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego czy supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne i nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko są różnego rodzaju naklejki, zapisane markerem notatki i tak dalej. Każde pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz wypisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,by był jasny oraz zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także inne uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Potem należy zapełnić pustą część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można w tym celu użyć styropian, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym rzeczom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do zapakowania przedmiotów szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź gąbki, gazet oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domach, można także zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paka zawiera kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami piankowymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD oraz RTV najlepiej transportować w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takich opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio duże i mocne. W tej sytuacji również warto wykorzystać profile chroniące. Jeśli w opakowaniu planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj części. Przedtem opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śruby, nóżki czy wkręty, umieść w dedykowanym worku bądź w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w pudełku czy pace. Jeśli chcesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład książki, koce, bieliznę i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być mocno zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy rozerwany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz paczek na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Ważne jest właściwe opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów i wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest transport ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania szczególnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie paczek. Nierzadko kurierzy mają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone koszta dotyczą standardowych przesyłek, kartonów lub pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zazwyczaj opracowywana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 

By zamówić przewóz paczki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją przewieźć. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest niewielka, warto dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej przewożą niemało paczek jednocześnie, więc powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Szczegóły możesz dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je umieścić na stronie oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach znajdują się rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe spakowanie pakunku jest więc istotne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a była poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudełkami. Wiele osób ma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego czy supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne i nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko są różnego rodzaju naklejki, zapisane markerem notatki i tak dalej. Każde pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz wypisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,by był jasny oraz zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także inne uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Potem należy zapełnić pustą część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można w tym celu użyć styropian, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym rzeczom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do zapakowania przedmiotów szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź gąbki, gazet oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domach, można także zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paka zawiera kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami piankowymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD oraz RTV najlepiej transportować w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takich opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio duże i mocne. W tej sytuacji również warto wykorzystać profile chroniące. Jeśli w opakowaniu planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj części. Przedtem opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śruby, nóżki czy wkręty, umieść w dedykowanym worku bądź w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w pudełku czy pace. Jeśli chcesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład książki, koce, bieliznę i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być mocno zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy rozerwany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz paczek na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Ważne jest właściwe opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów i wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest transport ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania szczególnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie paczek. Nierzadko kurierzy mają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone koszta dotyczą standardowych przesyłek, kartonów lub pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zazwyczaj opracowywana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Rokietnica już od 30 zł!

Zleć transport paczek