Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

2 sztuki drzwi samochodowych

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Bielany Wrocławskie - Lotte

Ekspresowa dostawa paczki za niewielką cenę. Przewoźnik godny polecenia.

Paczka

Klient: Anna G.
,
Trasa: Wavre - Warszawa

wszystko ok. Polecam

1 paczka do Libiąża

,
Trasa: Starowa Góra - Libiąż

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić transport paczki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet gdy przesyłka jest malutka, należy dokładnie ją przedstawić. Firmy transportowe często przewożą wiele paczek razem, dlatego powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Szczegóły możesz ustalić z oferentem później, ale gdy wiesz wszystko już podczas wystawiania ogłoszenia, możesz je umieścić na stronie oraz określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są rzeczy delikatne bądź potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Ładunki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie spakowanie ładunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Wiele osób ma w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego bądź supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już kartonów często są różnego rodzaju naklejki, napisane markerem teksty itp. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać również czarnym, grubym mazakiem. Byle,aby był jasny i zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia a także innego typu zniszczenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić wolną część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego wykorzystać styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz poświęcić więcej uwagi. Bardzo praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów szklanych czy z porcelany. Często przydatne są też wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy gąbki, gazet i temu podobnych rzeczy trzymanych w wielu domostwach, warto także użyć bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy dana paczka posiada parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia AGD i RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie posiadasz takowych kartonów, możesz użyć dowolne kartony, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio duże oraz mocne. W tej sytuacji również możesz wykorzystać narożniki chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy bądź gwoździe, umieść w dedykowanym worku albo w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź złamany.

Warunki i koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania konkretnych warunków w trakcie przewozu. Waga ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest szczególnie istotnym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach najczęściej ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


By zlecić transport paczki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet gdy przesyłka jest malutka, należy dokładnie ją przedstawić. Firmy transportowe często przewożą wiele paczek razem, dlatego powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Szczegóły możesz ustalić z oferentem później, ale gdy wiesz wszystko już podczas wystawiania ogłoszenia, możesz je umieścić na stronie oraz określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są rzeczy delikatne bądź potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Ładunki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie spakowanie ładunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Wiele osób ma w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego bądź supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już kartonów często są różnego rodzaju naklejki, napisane markerem teksty itp. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać również czarnym, grubym mazakiem. Byle,aby był jasny i zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia a także innego typu zniszczenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić wolną część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego wykorzystać styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz poświęcić więcej uwagi. Bardzo praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów szklanych czy z porcelany. Często przydatne są też wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy gąbki, gazet i temu podobnych rzeczy trzymanych w wielu domostwach, warto także użyć bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy dana paczka posiada parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia AGD i RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie posiadasz takowych kartonów, możesz użyć dowolne kartony, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio duże oraz mocne. W tej sytuacji również możesz wykorzystać narożniki chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy bądź gwoździe, umieść w dedykowanym worku albo w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź złamany.

Warunki i koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania konkretnych warunków w trakcie przewozu. Waga ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest szczególnie istotnym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach najczęściej ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Romford już od 30 zł!

Zleć transport paczek