Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Dziękuję, wszystko pozytywnie. Przewoźnik uczciwy, polecam.

Paczka

,
Trasa: Gdańsk - Kamionki Duże

Wszystko OK. Dobry kontakt , wzorowa współpraca . POLECAM

Paczka

Klient: Dariusz K.
,
Trasa: Ruda Śląska - Zarszyn

GORĄCO POLECAM.......

Paczka

Klient: Mateusz G.
,
Trasa: Grzybiany - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić przewóz pakunku, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku albo paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest niewielka, trzeba z detalami ją opisać. Firmy transportowe z reguły przewożą niemało paczek razem, więc powinny mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy paczki, najlepiej ustaw także terminy. Konkrety możesz ustalić z oferentem później, jednak jeśli znasz je już w trakcie wystawiania zlecenia, warto je umieścić w formularzu oraz określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, powiadom o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Poprawne spakowanie ładunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była odpowiednio ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga przedmiotów wybranych do przewozu. Paczki zwykle łączy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób ma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy dyskontu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś niepotrzebne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Wciąż, używając opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju naklejki, zapisane długopisem teksty i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, niecienkim markerem. Byle,aby był jasny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia i innego typu zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem należy zapełnić wolną przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie obijały się jeden o drugi. Można do tego użyć styropian, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Bardzo przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania rzeczy ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, papierów i tego typu elementów trzymanych w wielu domostwach, warto też użyć bardziej profesjonalne, celowo przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paka posiada kilka niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takowych opakowań, możesz użyć dowolne kartony, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio wysokie i mocne. W tym przypadku także warto użyć narożniki chroniące. Jeśli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie małe części, takie jak śruby, nóżki bądź gwoździe, umieść w jednym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce jest parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu umieść w różnych woreczkach i opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Wpływ ma również ustawienie rzeczy w pudełku czy pace. Gdy planujesz spakować parę rzeczy, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie owinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne rzeczy będą już w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz niewąska. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać zerwany podczas przewozu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest właściwe opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy również od wymiarów oraz wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi lub zagwarantowania szczególnych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie pakunków. Nierzadko kurierzy posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny tyczą się typowych paczek, kartonów lub pudeł w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


Aby zlecić przewóz pakunku, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku albo paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest niewielka, trzeba z detalami ją opisać. Firmy transportowe z reguły przewożą niemało paczek razem, więc powinny mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy paczki, najlepiej ustaw także terminy. Konkrety możesz ustalić z oferentem później, jednak jeśli znasz je już w trakcie wystawiania zlecenia, warto je umieścić w formularzu oraz określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, powiadom o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Poprawne spakowanie ładunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była odpowiednio ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga przedmiotów wybranych do przewozu. Paczki zwykle łączy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób ma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy dyskontu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś niepotrzebne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Wciąż, używając opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju naklejki, zapisane długopisem teksty i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, niecienkim markerem. Byle,aby był jasny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia i innego typu zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem należy zapełnić wolną przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie obijały się jeden o drugi. Można do tego użyć styropian, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Bardzo przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania rzeczy ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, papierów i tego typu elementów trzymanych w wielu domostwach, warto też użyć bardziej profesjonalne, celowo przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paka posiada kilka niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takowych opakowań, możesz użyć dowolne kartony, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio wysokie i mocne. W tym przypadku także warto użyć narożniki chroniące. Jeśli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie małe części, takie jak śruby, nóżki bądź gwoździe, umieść w jednym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce jest parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu umieść w różnych woreczkach i opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Wpływ ma również ustawienie rzeczy w pudełku czy pace. Gdy planujesz spakować parę rzeczy, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie owinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne rzeczy będą już w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz niewąska. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać zerwany podczas przewozu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest właściwe opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy również od wymiarów oraz wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi lub zagwarantowania szczególnych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie pakunków. Nierzadko kurierzy posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny tyczą się typowych paczek, kartonów lub pudeł w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Royal Tunbridge Wells już od 30 zł!

Zleć transport paczek