Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo konkretny kontakt, wszystko na czas, dobre ceny, tylko polecać

Paczka

Klient: Marcin G.
,
Trasa: Radowo Małe - Chwaszczyno

Bardzo dobry kontakt, szybka dostawa. Polecam

Paczka

Klient: Arek K.
,
Trasa: Górowo Iławeckie - Hamburg

Wszystko OK. Polecam.

Część samochodowa x 10

Klient: Dawid P.
,
Trasa: Opole - Dąbrowa Górnicza

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić transport paczki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją załadować. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet jeśli paczka jest mała, warto dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe z reguły przewożą wiele przesyłek jednocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz także daty. Detale możesz dogadać z oferentem w przyszłości, jednak jeśli wiesz wszystko już w trakcie wystawiania ogłoszenia, możesz je zawrzeć w formularzu i podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym przewoźnika. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne zapakowanie pakunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona po drodze, a została właściwie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób znajdzie w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie budowlanym lub w internecie. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy supermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Wciąż, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju przylepki, napisane pisakiem notatki itp. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również ciemnym, niecienkim markerem. Byle,by był jasny i czytelny.

Jeśli w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także innego typu zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba zapełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Można do tego zastosować styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz poświęcić więcej czasu. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania rzeczy ze szkła bądź z porcelany. Często przydają się też rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, papierów i tego typu rzeczy znajdujących się w licznych domostwach, warto także wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie stworzone do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy dana paczka posiada parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć narożnikami piankowymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Sprzęt AGD i RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takich opakowań, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco wysokie oraz mocne. W tej sytuacji także warto użyć profile chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij regały, szafki i półki. Wszelkie małe części, np. śruby, nóżki czy gwoździe, umieść w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę sprzętów, elementy z każdego sprzętu umieść w osobnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w pudełku czy kartonie. Jeśli chcesz spakować kilka rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie elementy znajdują się wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, bo może zostać przerwany podczas przewozu bądź zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy rozerwany.

Warunki i koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od rozmiarów oraz wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie pakunków. Niektóre kurierzy mają konkretnie ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone ceny tyczą się standardowych paczek, opakowań lub pudełek w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach najczęściej przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz przewóz paczki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


By zlecić transport paczki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją załadować. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet jeśli paczka jest mała, warto dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe z reguły przewożą wiele przesyłek jednocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz także daty. Detale możesz dogadać z oferentem w przyszłości, jednak jeśli wiesz wszystko już w trakcie wystawiania ogłoszenia, możesz je zawrzeć w formularzu i podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym przewoźnika. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne zapakowanie pakunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona po drodze, a została właściwie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób znajdzie w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie budowlanym lub w internecie. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy supermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Wciąż, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju przylepki, napisane pisakiem notatki itp. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również ciemnym, niecienkim markerem. Byle,by był jasny i czytelny.

Jeśli w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także innego typu zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba zapełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Można do tego zastosować styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz poświęcić więcej czasu. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania rzeczy ze szkła bądź z porcelany. Często przydają się też rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, papierów i tego typu rzeczy znajdujących się w licznych domostwach, warto także wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie stworzone do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy dana paczka posiada parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć narożnikami piankowymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Sprzęt AGD i RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takich opakowań, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco wysokie oraz mocne. W tej sytuacji także warto użyć profile chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij regały, szafki i półki. Wszelkie małe części, np. śruby, nóżki czy gwoździe, umieść w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę sprzętów, elementy z każdego sprzętu umieść w osobnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w pudełku czy kartonie. Jeśli chcesz spakować kilka rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie elementy znajdują się wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, bo może zostać przerwany podczas przewozu bądź zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy rozerwany.

Warunki i koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od rozmiarów oraz wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie pakunków. Niektóre kurierzy mają konkretnie ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone ceny tyczą się standardowych paczek, opakowań lub pudełek w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach najczęściej przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz przewóz paczki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Saint Helier już od 30 zł!

Zleć transport paczek