Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Momo zamieszania zwiazanego z koronawirusem jak i zamknietymi granicami transport zostal zrealizowany wedlug planu. Oczywisice byl poslizg w odebrniu jak i dostarczeniu paczki ale Panowie z wyprzedzeniem poinformowali o poslizgu. Bardzo polecam!!!

paczka do holandii

Klient: Paweł P.
,
Trasa: Zdzieszowice - Loon op Zand

Super sprawnie, na czas i bez uszkodzeń. Polecam.

Paczka do Chojnic z

Klient: Tadeusz C.
,
Trasa: Zielona Góra - Chojnice

Profesjonalne podejście do klienta. Szybki kontakt i dostawa. Polecam jak najbardziej.

PACZKA KRAKÓW- WAŁBRZYCH 200 KG MYDŁO W PŁYNIE

Klient: Maciej R.
,
Trasa: Kraków - Wałbrzych

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić przewóz przesyłki, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to przewieźć. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku małych paczek, jednak nawet gdy paczka jest drobna, warto dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe z reguły transportują niemało przesyłek równocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz także daty. Konkrety możesz ustalić z oferentem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je zawrzeć na stronie oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach są rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym przewoźnika. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe oraz kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie przygotowanie przesyłki jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona w trasie, a była właściwie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem sporów w razie uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów wybranych do transportu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudłami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zwykle można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie budowlanym lub w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka czy dyskontu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne i nie mają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, napisane markerem teksty i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz napisać także ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był jasny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia a także inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem należy zapełnić wolną przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu wykorzystać styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w sklepach remontowych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów ze szkła albo porcelanowych. Często przydają się także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy gąbki, gazet oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domostwach, można też użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy dana paka posiada kilka niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie masz takowych opakowań, możesz użyć dowolne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio wysokie oraz trwałe. W tej sytuacji również możesz użyć narożniki chroniące. Jeżeli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszystkie małe części, takie jak śruby, nóżki bądź gwoździe, włóż w jednym worku albo w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach i opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz spakować parę rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę oraz ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie rzeczy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie przewozu albo uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Droższy jest transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Waga jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny dotyczą typowych paczek, opakowań bądź pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia ten warunek. 


Aby zamówić przewóz przesyłki, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to przewieźć. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku małych paczek, jednak nawet gdy paczka jest drobna, warto dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe z reguły transportują niemało przesyłek równocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz także daty. Konkrety możesz ustalić z oferentem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je zawrzeć na stronie oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach są rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym przewoźnika. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe oraz kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie przygotowanie przesyłki jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona w trasie, a była właściwie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem sporów w razie uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów wybranych do transportu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudłami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zwykle można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie budowlanym lub w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka czy dyskontu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne i nie mają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, napisane markerem teksty i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz napisać także ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był jasny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia a także inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem należy zapełnić wolną przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu wykorzystać styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w sklepach remontowych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów ze szkła albo porcelanowych. Często przydają się także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy gąbki, gazet oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domostwach, można też użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy dana paka posiada kilka niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie masz takowych opakowań, możesz użyć dowolne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio wysokie oraz trwałe. W tej sytuacji również możesz użyć narożniki chroniące. Jeżeli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszystkie małe części, takie jak śruby, nóżki bądź gwoździe, włóż w jednym worku albo w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach i opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz spakować parę rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę oraz ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie rzeczy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie przewozu albo uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Droższy jest transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Waga jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny dotyczą typowych paczek, opakowań bądź pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek San Bartolomé de Tirajana już od 30 zł!

Zleć transport paczek