Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko idealnie, zgodnie z ustaleniami dziękuje.

jedna długa paczka i karton

Klient: Piotr D.
,
Trasa: Warszawa - Zabełków

Super kontakt! Przesyłka dotarła bezpiecznie. Polecam w 100%

Paczka

,
Trasa: Warszawa - Zaborowo

Jak najbardziej polecam, wszystko sprawnie i szybko.

2 paczki londyn

Klient: Jan S.
,
Trasa: Gromadka - Waltham Abbey

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić transport przesyłki, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku albo paczek, jeśli jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednak nawet jeśli przesyłka jest niewielka, należy z detalami ją opisać. Firmy transportowe najczęściej przewożą wiele przesyłek równocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Szczegóły można uzgodnić z oferentem później, jednak gdy wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je zawrzeć w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach są rzeczy delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz ochrona pakunków

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie zapakowanie pakunku jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była dobrze zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób znajdzie pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego czy dyskontu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie opakowania i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różne naklejki, zapisane markerem notatki itp. Każde oznaczenia trzeba usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na ścianie kartonu. Adres możesz wypisać także czarnym, grubym markerem. Byle,by był wyraźny oraz zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy i inne uszkodzenia. Najlepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić wolną przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Warto w tym celu użyć styropian, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w marketach remontowych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się na przykład do owinięcia rzeczy ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydają się też wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź gąbki, papierów i temu podobnych rzeczy znajdujących się w wielu domach, warto też wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy dana paka posiada kilka niewielkich, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć narożnikami piankowymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie posiadasz takowych opakowań, możesz wykorzystać inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio duże oraz trwałe. W tej sytuacji również warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszystkie małe części, takie jak śruby, nóżki czy gwoździe, umieść w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach a potem opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w pudełku bądź pace. Jeśli chcesz spakować kilka przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać przerwany podczas transportu albo zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki oraz koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy również od rozmiarów i wagi twojej paczki. Droższy jest przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania konkretnych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie pakunków. Niektóre kurierzy posiadają jasno ustalone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta dotyczą typowych przesyłek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz transport paczki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia to wymaganie. 


Aby zlecić transport przesyłki, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku albo paczek, jeśli jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednak nawet jeśli przesyłka jest niewielka, należy z detalami ją opisać. Firmy transportowe najczęściej przewożą wiele przesyłek równocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Szczegóły można uzgodnić z oferentem później, jednak gdy wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je zawrzeć w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach są rzeczy delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz ochrona pakunków

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie zapakowanie pakunku jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była dobrze zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób znajdzie pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego czy dyskontu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie opakowania i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różne naklejki, zapisane markerem notatki itp. Każde oznaczenia trzeba usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na ścianie kartonu. Adres możesz wypisać także czarnym, grubym markerem. Byle,by był wyraźny oraz zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy i inne uszkodzenia. Najlepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić wolną przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Warto w tym celu użyć styropian, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w marketach remontowych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się na przykład do owinięcia rzeczy ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydają się też wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź gąbki, papierów i temu podobnych rzeczy znajdujących się w wielu domach, warto też wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy dana paka posiada kilka niewielkich, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć narożnikami piankowymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie posiadasz takowych opakowań, możesz wykorzystać inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio duże oraz trwałe. W tej sytuacji również warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszystkie małe części, takie jak śruby, nóżki czy gwoździe, umieść w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach a potem opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w pudełku bądź pace. Jeśli chcesz spakować kilka przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać przerwany podczas transportu albo zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki oraz koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy również od rozmiarów i wagi twojej paczki. Droższy jest przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania konkretnych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie pakunków. Niektóre kurierzy posiadają jasno ustalone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta dotyczą typowych przesyłek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz transport paczki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek San Francisco City and County już od 30 zł!

Zleć transport paczek