Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
61 000 przewoźników 61 000 przewoźników 61 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jestem MEGA zadowolony z tej firmy i usługi jaką mi zaproponowali. Bardzo dziękuję za pomoc!!! Życzę sukcesów i pozdrawiam - Tomasz

Paczka

Klient: Mariusz S.
,
Trasa: Kraków - Altrincham

Idealnie !

Paczka do UK

Klient: Marcin Z.
,
Trasa: Gaworzyce - Glasgow City

Bardzo dziskuje wszystko zgodnie z umową polecam bardzo solidny przewoźnik

Paczka x 13

Klient: Mariusz J.
,
Trasa: Grudziądz - Hyde

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić przewóz przesyłki, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet jeśli paczka jest drobna, należy dokładnie ją opisać. Firmy transportowe z reguły transportują wiele paczek jednocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także daty. Detale możesz ustalić z oferentem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już podczas wystawiania zlecenia, warto je umieścić na stronie i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i ochrona paczek

Paczki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierskie zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe zapakowanie przesyłki jest więc ważne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem sporów w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób ma w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego bądź supermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie kartony i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów często są różne przylepki, napisane markerem teksty i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Adres możesz wypisać również ciemnym, niecienkim markerem. Byle,by był wyraźny a także czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, lepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy a także inne uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto do tego wykorzystać styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba poświęcić więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w marketach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła bądź z porcelany. Często przydają się też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet i temu podobnych elementów trzymanych w licznych domostwach, można także zastosować bardziej profesjonalne, celowo przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki powietrzne. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy jedna paczka posiada kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto ochronić profilami piankowymi, trzeba także zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie masz takich opakowań, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże oraz trwałe. W tym przypadku także warto wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszelkie drobne elementy, np. śrubki, zawiasy czy gwoździe, umieść w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce jest parę sprzętów, części z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź kartonie. Jeśli chcesz zapakować parę przedmiotów, takich jak książki, koce, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami czy kocami. 

Kiedy poszczególne elementy znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy opakowania trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy złamany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy również od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest transport ładunków niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Niektóre kurierzy mają konkretnie ustalone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta dotyczą standardowych przesyłek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach zwykle ustalana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz przewóz paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy oferent spełnia to wymaganie. 


By zlecić przewóz przesyłki, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet jeśli paczka jest drobna, należy dokładnie ją opisać. Firmy transportowe z reguły transportują wiele paczek jednocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także daty. Detale możesz ustalić z oferentem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już podczas wystawiania zlecenia, warto je umieścić na stronie i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i ochrona paczek

Paczki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierskie zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe zapakowanie przesyłki jest więc ważne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem sporów w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób ma w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego bądź supermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie kartony i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów często są różne przylepki, napisane markerem teksty i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Adres możesz wypisać również ciemnym, niecienkim markerem. Byle,by był wyraźny a także czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, lepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy a także inne uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto do tego wykorzystać styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba poświęcić więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w marketach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła bądź z porcelany. Często przydają się też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet i temu podobnych elementów trzymanych w licznych domostwach, można także zastosować bardziej profesjonalne, celowo przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki powietrzne. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy jedna paczka posiada kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto ochronić profilami piankowymi, trzeba także zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie masz takich opakowań, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże oraz trwałe. W tym przypadku także warto wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszelkie drobne elementy, np. śrubki, zawiasy czy gwoździe, umieść w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce jest parę sprzętów, części z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź kartonie. Jeśli chcesz zapakować parę przedmiotów, takich jak książki, koce, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami czy kocami. 

Kiedy poszczególne elementy znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy opakowania trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy złamany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy również od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest transport ładunków niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Niektóre kurierzy mają konkretnie ustalone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta dotyczą standardowych przesyłek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach zwykle ustalana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz przewóz paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy oferent spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Santo Domingo już od 30 zł!

Zleć transport paczek