Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
61 000 przewoźników 61 000 przewoźników 61 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Świetny kontakt, uprzejma i miła osoba. Polecam korzystanie z usług.

Paczka x 2

Klient: Irena N.
,
Trasa: Kamionki - Warszawa

Super przewoźnik. Bardzo polecam. Szybka dostawa,nic nie uszkodzone.

Paczka x 6

,
Trasa: Łódź - Milton Keynes

Wszystko super, kierowca był punktualny, kontakt cały czas. Polecam!

Paczka

Klient: Marcin D.
,
Trasa: Poznań - Hofheim am Taunus

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić przewóz przesyłki, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest mała, należy z detalami ją opisać. Firmy transportowe najczęściej transportują wiele przesyłek jednocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostarczenia paczki, najlepiej ustaw także daty. Konkrety możesz uzgodnić z przewoźnikiem później, jednak gdy wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je dodać na stronie i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe oraz kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie spakowanie przesyłki jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a została dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar przedmiotów wybranych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony z reguły można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego bądź supermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Wszelkie kartony i tak są utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Wciąż, używając opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często są różne przylepki, zapisane długopisem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był jasny oraz czytelny.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia a także innego typu zniszczenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Potem trzeba wypełnić pustą część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić na przykład w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do owinięcia przedmiotów szklanych czy z porcelany. Nierzadko przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź gąbki, papierów i temu podobnych rzeczy trzymanych w wielu domostwach, można także zastosować bardziej fachowe, celowo przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo torebki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy jedna paka posiada kilka małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami piankowymi, trzeba także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Sprzęt AGD oraz RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie posiadasz takowych kartonów, możesz użyć inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco duże oraz trwałe. W tym przypadku także możesz użyć narożniki ochronne. Jeśli w paczce planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śrubki, nóżki bądź gwoździe, umieść w jednym woreczku albo w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka sprzętów, części z każdego sprzętu umieść w osobnych woreczkach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie przedmiotów w pudełku bądź pace. Gdy chcesz spakować kilka rzeczy, na przykład książki, koce, bieliznę i szklane dekoracje, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami czy kocami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki i koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Droższy będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności bądź zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie przewozu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie mają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta tyczą się typowych przesyłek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz paczki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


By zlecić przewóz przesyłki, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest mała, należy z detalami ją opisać. Firmy transportowe najczęściej transportują wiele przesyłek jednocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostarczenia paczki, najlepiej ustaw także daty. Konkrety możesz uzgodnić z przewoźnikiem później, jednak gdy wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je dodać na stronie i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe oraz kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie spakowanie przesyłki jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a została dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar przedmiotów wybranych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony z reguły można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego bądź supermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Wszelkie kartony i tak są utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Wciąż, używając opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często są różne przylepki, zapisane długopisem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był jasny oraz czytelny.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia a także innego typu zniszczenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Potem trzeba wypełnić pustą część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić na przykład w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do owinięcia przedmiotów szklanych czy z porcelany. Nierzadko przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź gąbki, papierów i temu podobnych rzeczy trzymanych w wielu domostwach, można także zastosować bardziej fachowe, celowo przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo torebki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy jedna paka posiada kilka małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami piankowymi, trzeba także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Sprzęt AGD oraz RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie posiadasz takowych kartonów, możesz użyć inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco duże oraz trwałe. W tym przypadku także możesz użyć narożniki ochronne. Jeśli w paczce planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śrubki, nóżki bądź gwoździe, umieść w jednym woreczku albo w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka sprzętów, części z każdego sprzętu umieść w osobnych woreczkach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie przedmiotów w pudełku bądź pace. Gdy chcesz spakować kilka rzeczy, na przykład książki, koce, bieliznę i szklane dekoracje, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami czy kocami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki i koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Droższy będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności bądź zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie przewozu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie mają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta tyczą się typowych przesyłek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz paczki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Stambuł już od 30 zł!

Zleć transport paczek