Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam. Wszystko sprawnie.

1paczka do Polski

Klient: Adrian C.
,
Trasa: Karlsruhe - Olszanica

Polecam serdecznie Pana Mariana! Bardzo miły, rzeczowy, konkretny. Towar oczywiście dostarczony szybko i sprawnie :)

Deska fasadowa w paczce

Klient: Marian P.
,
Trasa: Gliwice - Sucha Górna

Szybko sprawnie i na czas doszło paczka tak jak trzeba, polecam serdecznie

3 paczki do Polski Biala Podlaska

,
Trasa: Rugby - Biała Podlaska

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić transport paczki, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki albo paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku małych paczek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest niewielka, trzeba z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej transportują sporo paczek razem, dlatego powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia paczki, najlepiej ustaw także terminy. Konkrety możesz dogadać z oferentem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już w trakcie wystawiania ogłoszenia, możesz je umieścić w formularzu i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz ochrona paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie przygotowanie pakunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona po drodze, a została odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz waga przedmiotów wybranych do przewozu. Paczki zwykle łączy się z kartonami a także pudełkami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka bądź supermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś nieprzydatne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już kartonów często są różne naklejki, napisane markerem teksty itp. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,by był wyraźny oraz zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy a także innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba zapełnić pustą część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu zastosować styropian, gazety, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania rzeczy ze szkła bądź porcelanowych. Nierzadko przydają się także rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź gąbki, gazet i temu podobnych elementów znajdujących się w licznych domach, można też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy jedna paka posiada kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny można ochronić profilami piankowymi, trzeba także zadbać o zapełnienie opakowania. Sprzęt AGD oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takowych kartonów, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku również możesz wykorzystać narożniki chroniące. Jeżeli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy czy gwoździe, włóż w jednym worku lub w kopercie. Jeśli w kartonie jest kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu umieść w osobnych opakowaniach i podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Wpływ ma również ustawienie przedmiotów w pudełku bądź kartonie. Jeśli chcesz spakować kilka przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź kocami. 

Gdy wszystkie rzeczy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany kartonu możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu albo zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe określenie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest transport ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu. Waga ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają konkretnie ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno określone ceny dotyczą typowych przesyłek, opakowań lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach zazwyczaj opracowywana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


Aby zlecić transport paczki, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki albo paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku małych paczek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest niewielka, trzeba z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej transportują sporo paczek razem, dlatego powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia paczki, najlepiej ustaw także terminy. Konkrety możesz dogadać z oferentem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już w trakcie wystawiania ogłoszenia, możesz je umieścić w formularzu i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz ochrona paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie przygotowanie pakunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona po drodze, a została odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz waga przedmiotów wybranych do przewozu. Paczki zwykle łączy się z kartonami a także pudełkami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka bądź supermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś nieprzydatne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już kartonów często są różne naklejki, napisane markerem teksty itp. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,by był wyraźny oraz zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy a także innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba zapełnić pustą część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu zastosować styropian, gazety, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania rzeczy ze szkła bądź porcelanowych. Nierzadko przydają się także rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź gąbki, gazet i temu podobnych elementów znajdujących się w licznych domach, można też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy jedna paka posiada kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny można ochronić profilami piankowymi, trzeba także zadbać o zapełnienie opakowania. Sprzęt AGD oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takowych kartonów, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku również możesz wykorzystać narożniki chroniące. Jeżeli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy czy gwoździe, włóż w jednym worku lub w kopercie. Jeśli w kartonie jest kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu umieść w osobnych opakowaniach i podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Wpływ ma również ustawienie przedmiotów w pudełku bądź kartonie. Jeśli chcesz spakować kilka przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź kocami. 

Gdy wszystkie rzeczy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany kartonu możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu albo zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe określenie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest transport ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu. Waga ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają konkretnie ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno określone ceny dotyczą typowych przesyłek, opakowań lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach zazwyczaj opracowywana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Stavanger już od 30 zł!

Zleć transport paczek