Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jestem badzo zadowolona, swietny kontakt, przesylka w doskonalym stanie, ekspresowo. Dziekuje i polecam!

Paczka x 2

Klient: Andrzej Z.
,
Trasa: Rabowice - Etterbeek

Sprawnie, fantastyczny kontakt, towar na czas. Bardzo polecam!

Paleta plandeka rulon 300 cm

Klient: Artur S.
,
Trasa: Gliwice - Krapkowice

POLECAM ZAPRASZAM PONOWNIE

Paczka

Klient: Bogdan S.
,
Trasa: Bielsko-Biała - Harasiuki

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet gdy paczka jest niewielka, warto z detalami ją opisać. Firmy transportowe często przewożą niemało przesyłek równocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Szczegóły możesz ustalić z oferentem później, ale gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je dodać w formularzu i podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne bądź wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy transportowe oraz kurierskie zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Odpowiednie zapakowanie pakunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudełkami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy dyskontu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni używanych już kartonów nierzadko znajdują się różne naklejki, napisane długopisem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać także ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był jasny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także inne uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego zastosować kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom trzeba poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy szklanych albo porcelanowych. Nierzadko przydają się także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy gąbki, papierów i tego typu elementów trzymanych w licznych domostwach, można także użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy torebki powietrzne. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, kiedy dana paczka posiada kilka niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć profilami piankowymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD oraz RTV warto transportować w oryginalnych kartonach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie oraz trwałe. W tej sytuacji także warto wykorzystać profile ochronne. Jeśli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śruby, zawiasy bądź gwoździe, włóż w jednym worku bądź w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu posegreguj w osobnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ustawienie przedmiotów w pudełku bądź pace. Gdy planujesz spakować kilka rzeczy, takich jak dokumenty, koce, ubrania i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami czy kocami. 

Kiedy wszystkie elementy znajdują się wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, bo może zostać przerwany podczas przewozu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy złamany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest poprawne określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy również od rozmiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy będzie transport paczek niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia konkretnych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo istotnym wyznacznikiem kosztów w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie mają jasno ustalone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta dotyczą standardowych przesyłek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych rozmiarach najczęściej ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


Aby zlecić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet gdy paczka jest niewielka, warto z detalami ją opisać. Firmy transportowe często przewożą niemało przesyłek równocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Szczegóły możesz ustalić z oferentem później, ale gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je dodać w formularzu i podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne bądź wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy transportowe oraz kurierskie zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Odpowiednie zapakowanie pakunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudełkami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy dyskontu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni używanych już kartonów nierzadko znajdują się różne naklejki, napisane długopisem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać także ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był jasny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także inne uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego zastosować kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom trzeba poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy szklanych albo porcelanowych. Nierzadko przydają się także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy gąbki, papierów i tego typu elementów trzymanych w licznych domostwach, można także użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy torebki powietrzne. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, kiedy dana paczka posiada kilka niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć profilami piankowymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD oraz RTV warto transportować w oryginalnych kartonach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie oraz trwałe. W tej sytuacji także warto wykorzystać profile ochronne. Jeśli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śruby, zawiasy bądź gwoździe, włóż w jednym worku bądź w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu posegreguj w osobnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ustawienie przedmiotów w pudełku bądź pace. Gdy planujesz spakować kilka rzeczy, takich jak dokumenty, koce, ubrania i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami czy kocami. 

Kiedy wszystkie elementy znajdują się wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, bo może zostać przerwany podczas przewozu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy złamany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest poprawne określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy również od rozmiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy będzie transport paczek niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia konkretnych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo istotnym wyznacznikiem kosztów w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie mają jasno ustalone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta dotyczą standardowych przesyłek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych rozmiarach najczęściej ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Stirling już od 30 zł!

Zleć transport paczek