Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecamy Pana Piotra. Wszystko świetnie opisane i ladunek zgodnie z ustaleniami. Dziękuję za wybór naszej oferty przewozu.

Paczka

Klient: Piotr Ś.
,
Trasa: Poznań - Legnica

Bardzo szybka wysyłka

Paczka do Polski

Klient: Adrian C.
,
Trasa: Wolverhampton - Płock

Wszystko zgodnie z umową , POLECAM !

transport do z PL do CZ

Klient: Dawid P.
,
Trasa: Skwierzyna - Baszka

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić przewóz paczki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Ustal wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku małych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest niewielka, trzeba dokładnie ją opisać. Firmy transportowe z reguły transportują wiele przesyłek jednocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także daty. Konkrety można ustalić z przewoźnikiem później, jednak gdy znasz je już podczas publikowania ogłoszenia, warto je zawrzeć na stronie i podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są rzeczy delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i ochrona pakunków

Paczki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie spakowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a była dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zwykle warto wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie budowlanym bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko są różne przylepki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był wyraźny a także zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy i innego typu zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Następnie trzeba zapełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu użyć styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów szklanych czy z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, papierów oraz temu podobnych rzeczy trzymanych w wielu domach, można także wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo torebki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy jedna paczka zawiera parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny można ochronić profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeśli nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco duże oraz mocne. W tym przypadku również warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeżeli w paczce planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie drobne części, takie jak śrubki, zawiasy czy wkręty, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Jeśli w paczce jest parę mebli, części z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w pudełku bądź kartonie. Gdy chcesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, ubrania i szklane dekoracje, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź kocami. 

Gdy wszystkie rzeczy będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być mocna oraz niewąska. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie przewozu albo zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy złamany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest właściwe określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od wymiarów oraz wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie transportu. Waga ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie mają konkretnie ustalone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone koszta dotyczą typowych paczek, opakowań lub pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


Aby zlecić przewóz paczki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Ustal wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku małych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest niewielka, trzeba dokładnie ją opisać. Firmy transportowe z reguły transportują wiele przesyłek jednocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także daty. Konkrety można ustalić z przewoźnikiem później, jednak gdy znasz je już podczas publikowania ogłoszenia, warto je zawrzeć na stronie i podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są rzeczy delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i ochrona pakunków

Paczki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie spakowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a była dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zwykle warto wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie budowlanym bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko są różne przylepki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był wyraźny a także zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy i innego typu zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Następnie trzeba zapełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu użyć styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów szklanych czy z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, papierów oraz temu podobnych rzeczy trzymanych w wielu domach, można także wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo torebki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy jedna paczka zawiera parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny można ochronić profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeśli nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco duże oraz mocne. W tym przypadku również warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeżeli w paczce planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie drobne części, takie jak śrubki, zawiasy czy wkręty, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Jeśli w paczce jest parę mebli, części z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w pudełku bądź kartonie. Gdy chcesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, ubrania i szklane dekoracje, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być mocno zawinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź kocami. 

Gdy wszystkie rzeczy będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być mocna oraz niewąska. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie przewozu albo zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy złamany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest właściwe określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od wymiarów oraz wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie transportu. Waga ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie mają konkretnie ustalone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone koszta dotyczą typowych paczek, opakowań lub pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Tarragona już od 30 zł!

Zleć transport paczek