Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Profesjonalnie, miło, szybko, obsługa idealna, jestem mega zadowolony, mam nadzieję że nie ostatni raz współpracujemy. Polecam na 100%

Paczka x 4

Klient: Marcin K.
,
Trasa: Przetocznicki Młyn - Żabia Wola

Wszystko 100% sprawnie i bezproblemowo

Paczka x 20

Klient: Bartek J.
,
Trasa: Warszawa - Lędziny

wszystko ok POLECAM !

Paczka x 4

,
Trasa: Kraków - Siedlce

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić transport paczki, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to przewieźć. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet jeśli paczka jest niewielka, należy szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe z reguły przewożą niemało przesyłek równocześnie, więc powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostawy paczki, najlepiej ustaw także terminy. Detale możesz dogadać z przewoźnikiem później, jednak jeśli znasz je już podczas wystawiania ogłoszenia, możesz je dodać na stronie oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Paczki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe przygotowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była poprawnie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Paczki zwykle kojarzy się z kartonami i pudłami. Wiele osób trzyma w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego czy hipermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różne naklejki, napisane pisakiem notatki itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz wypisać również czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, lepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy i inne uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba wypełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można w tym celu użyć styropian, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania rzeczy ze szkła albo porcelanowych. Często przydają się też rożnego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet oraz temu podobnych elementów znajdujących się w licznych domostwach, można także wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy jedna paka zawiera parę małych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami piankowymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takich opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio duże oraz trwałe. W tej sytuacji również warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszystkie drobne części, takie jak śrubki, nóżki bądź wkręty, włóż w jednym woreczku albo w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Wpływ ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz zapakować parę przedmiotów, na przykład dokumenty, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie rzeczy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznurka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie przewozu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy złamany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od wymiarów i wagi twojej paczki. Droższy jest transport ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków w trakcie transportu. Ciężar paczek nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów lub pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych rozmiarach zwykle ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia ten warunek. 


Aby zlecić transport paczki, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to przewieźć. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet jeśli paczka jest niewielka, należy szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe z reguły przewożą niemało przesyłek równocześnie, więc powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostawy paczki, najlepiej ustaw także terminy. Detale możesz dogadać z przewoźnikiem później, jednak jeśli znasz je już podczas wystawiania ogłoszenia, możesz je dodać na stronie oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Paczki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe przygotowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była poprawnie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Paczki zwykle kojarzy się z kartonami i pudłami. Wiele osób trzyma w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego czy hipermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różne naklejki, napisane pisakiem notatki itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz wypisać również czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, lepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy i inne uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba wypełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można w tym celu użyć styropian, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania rzeczy ze szkła albo porcelanowych. Często przydają się też rożnego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet oraz temu podobnych elementów znajdujących się w licznych domostwach, można także wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy jedna paka zawiera parę małych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami piankowymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takich opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio duże oraz trwałe. W tej sytuacji również warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszystkie drobne części, takie jak śrubki, nóżki bądź wkręty, włóż w jednym woreczku albo w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Wpływ ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz zapakować parę przedmiotów, na przykład dokumenty, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie rzeczy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznurka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie przewozu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy złamany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od wymiarów i wagi twojej paczki. Droższy jest transport ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków w trakcie transportu. Ciężar paczek nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów lub pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych rozmiarach zwykle ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Thorn już od 30 zł!

Zleć transport paczek