Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko zgodnie z planem. Miły kontakt, szybka realizacja. Polecam.

Paczka x 35

Klient: Marcin U.
,
Trasa: Gorzów Wielkopolski - Lehnice

Bardzo profesjonalny przewoznik.

Część samochodowa x 2

,
Trasa: Radzięcin - Houghton Regis

Przewoźnik godny polecenia.

Paczka x 3

Klient: Marek D.
,
Trasa: Jaszkowa Dolna - Sankt Augustin

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki albo paczek, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet gdy paczka jest drobna, warto z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe z reguły przewożą wiele przesyłek jednocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostawy paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Szczegóły możesz ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, ale jeśli wiesz wszystko już podczas wystawiania ogłoszenia, możesz je umieścić na stronie i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne lub potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne spakowanie przesyłki jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była dobrze zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w razie uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudełkami. Wiele osób trzyma w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego bądź supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko są różne naklejki, napisane długopisem teksty itp. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Adres możesz wypisać również ciemnym, grubym mazakiem. Byle,aby był jasny oraz czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia a także innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Potem należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu wykorzystać styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do owinięcia przedmiotów szklanych czy z porcelany. Często przydatne są też wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów czy gąbki, gazet oraz tego typu elementów trzymanych w licznych domach, można też użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy torebki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami ochronnymi, trzeba także zadbać o wypełnienie opakowania. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie masz takowych kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio wysokie i mocne. W tej sytuacji również warto wykorzystać profile ochronne. Jeśli w opakowaniu zamierzasz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie małe elementy, np. śruby, nóżki czy gwoździe, umieść w dedykowanym worku lub w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka mebli, części z każdego sprzętu umieść w osobnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w pudełku bądź kartonie. Gdy chcesz spakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, ubrania i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami czy kocami. 

Kiedy poszczególne elementy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany w trakcie transportu bądź uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy rozerwany.

Warunki i cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest właściwe opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów oraz ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz ładunków niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności bądź zagwarantowania szczególnych warunków podczas transportu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie paczek. Nierzadko kurierzy mają jasno ustalone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą typowych przesyłek, kartonów lub pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz przewóz paczki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia ten warunek. 


By zlecić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki albo paczek, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet gdy paczka jest drobna, warto z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe z reguły przewożą wiele przesyłek jednocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostawy paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Szczegóły możesz ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, ale jeśli wiesz wszystko już podczas wystawiania ogłoszenia, możesz je umieścić na stronie i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne lub potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne spakowanie przesyłki jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była dobrze zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w razie uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudełkami. Wiele osób trzyma w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego bądź supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko są różne naklejki, napisane długopisem teksty itp. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Adres możesz wypisać również ciemnym, grubym mazakiem. Byle,aby był jasny oraz czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia a także innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Potem należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu wykorzystać styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do owinięcia przedmiotów szklanych czy z porcelany. Często przydatne są też wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów czy gąbki, gazet oraz tego typu elementów trzymanych w licznych domach, można też użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy torebki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami ochronnymi, trzeba także zadbać o wypełnienie opakowania. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie masz takowych kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio wysokie i mocne. W tej sytuacji również warto wykorzystać profile ochronne. Jeśli w opakowaniu zamierzasz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie małe elementy, np. śruby, nóżki czy gwoździe, umieść w dedykowanym worku lub w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka mebli, części z każdego sprzętu umieść w osobnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w pudełku bądź kartonie. Gdy chcesz spakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, ubrania i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami czy kocami. 

Kiedy poszczególne elementy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany w trakcie transportu bądź uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy rozerwany.

Warunki i cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest właściwe opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów oraz ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz ładunków niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności bądź zagwarantowania szczególnych warunków podczas transportu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie paczek. Nierzadko kurierzy mają jasno ustalone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą typowych przesyłek, kartonów lub pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz przewóz paczki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Tybinga już od 30 zł!

Zleć transport paczek