Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo uprzejmy przewoźnik. Zachowuje kontakt, ale bez narzucania sie. Przesyłka dotarła o czasie i w stanie nienaruszonym.

parapety

Klient: Leszek K.
,
Trasa: Radunica - Hobscheid

Bardzo polecam. Szybki kontakt i bezproblemowa dostawa.

4 opony pakowane luzem

Klient: Marcin M.
,
Trasa: Kraków - Warszawa

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić transport paczki, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku albo paczek, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest mała, warto z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe często przewożą niemało paczek równocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz także daty. Konkrety można dogadać z oferentem w przyszłości, jednak jeśli wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je dodać na stronie oraz podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe przygotowanie przesyłki jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona po drodze, a była odpowiednio ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zwykle można wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w domu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego bądź dyskontu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś zbędne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego od razu po tym. Wszelkie kartony i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już kartonów często znajdują się różne przylepki, napisane markerem teksty itp. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,by był wyraźny a także zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także innego typu zniszczenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Następnie trzeba zapełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu zastosować kawałki styropianu, gazety, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w sklepach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do zapakowania rzeczy ze szkła czy porcelanowych. Nierzadko przydają się także rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź gąbki, gazet i temu podobnych rzeczy trzymanych w licznych domostwach, warto też wykorzystać bardziej fachowe, celowo przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, kiedy jedna paka zawiera kilka niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takich kartonów, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco wysokie i trwałe. W tym przypadku także możesz użyć profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszystkie drobne części, np. śruby, nóżki bądź gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Jeśli w kartonie jest kilka mebli, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w pudełku bądź kartonie. Jeśli planujesz spakować kilka przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, bieliznę i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź kocami. 

Gdy wszystkie elementy będą już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu albo zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Istotne jest właściwe określenie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Droższy będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie paczek. Nierzadko firmy kurierskie posiadają jasno ustalone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz transport przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


Aby zlecić transport paczki, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku albo paczek, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest mała, warto z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe często przewożą niemało paczek równocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz także daty. Konkrety można dogadać z oferentem w przyszłości, jednak jeśli wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je dodać na stronie oraz podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe przygotowanie przesyłki jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona po drodze, a była odpowiednio ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zwykle można wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w domu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego bądź dyskontu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś zbędne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego od razu po tym. Wszelkie kartony i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już kartonów często znajdują się różne przylepki, napisane markerem teksty itp. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,by był wyraźny a także zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także innego typu zniszczenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Następnie trzeba zapełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu zastosować kawałki styropianu, gazety, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w sklepach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do zapakowania rzeczy ze szkła czy porcelanowych. Nierzadko przydają się także rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź gąbki, gazet i temu podobnych rzeczy trzymanych w licznych domostwach, warto też wykorzystać bardziej fachowe, celowo przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, kiedy jedna paka zawiera kilka niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takich kartonów, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco wysokie i trwałe. W tym przypadku także możesz użyć profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszystkie drobne części, np. śruby, nóżki bądź gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Jeśli w kartonie jest kilka mebli, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w pudełku bądź kartonie. Jeśli planujesz spakować kilka przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, bieliznę i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź kocami. 

Gdy wszystkie elementy będą już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu albo zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Istotne jest właściwe określenie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Droższy będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie paczek. Nierzadko firmy kurierskie posiadają jasno ustalone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz transport przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Tykocin już od 30 zł!

Zleć transport paczek