Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

polecam w 100%. wszystko tak jak umowione, dobry kontakt, bedzie okazja to skorzystam ponownie

Paczka

Klient: Adam K.
,
Trasa: Gniezno - Bełżyce

Szybko i sprawnie. Polecam

Big bag

Klient: Jacek B.
,
Trasa: Nowiec - Łodygowice

Wszystko przebiegło bardzo szybko i sprawnie. Transport odebrany i dostarczony na czas. Bardzo dobra komunikacja. Polecam :)

Paczka 4 m z Warszawy do Gdańska

Klient: Łukasz D.
,
Trasa: Warszawa - Gdańsk

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić przewóz pakunku, opublikuj zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Dane te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet gdy przesyłka jest mała, trzeba szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe z reguły transportują sporo paczek w tym samym czasie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Szczegóły możesz dogadać z przewoźnikiem później, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania ogłoszenia, możesz je dodać w formularzu i podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Poprawne spakowanie przesyłki jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a była właściwie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudełkami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w domu dobrych kartonów, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź dyskontu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś zbędne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań nierzadko są różne naklejki, napisane markerem teksty i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, grubym mazakiem. Byle,by był wyraźny a także zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także innego typu zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem należy zapełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego wykorzystać styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz przeznaczyć więcej czasu. Bardzo praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do owinięcia rzeczy ze szkła bądź porcelanowych. Często przydają się też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź gąbki, gazet i tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domostwach, warto też użyć bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy dana paczka zawiera kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej przewozić w oryginalnych kartonach. Jeżeli nie posiadasz takowych opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio duże oraz mocne. W tej sytuacji również możesz wykorzystać narożniki ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy bądź wkręty, włóż w jednym woreczku lub w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę sprzętów, części z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach i opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ustawienie przedmiotów w pudełku bądź kartonie. Jeśli planujesz spakować kilka przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie muszą być szczelnie zawinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie elementy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna i niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu albo uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź rozerwany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz ciężaru twojej paczki. Droższy jest przewóz ładunków niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności bądź zagwarantowania konkretnych warunków podczas transportu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest szczególnie istotnym wyznacznikiem cen w przewozie pakunków. Nierzadko kurierzy mają konkretnie ustalone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone ceny tyczą się typowych przesyłek, kartonów bądź pudeł w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zazwyczaj ustalana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


Aby zlecić przewóz pakunku, opublikuj zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Dane te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet gdy przesyłka jest mała, trzeba szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe z reguły transportują sporo paczek w tym samym czasie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Szczegóły możesz dogadać z przewoźnikiem później, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania ogłoszenia, możesz je dodać w formularzu i podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Poprawne spakowanie przesyłki jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a była właściwie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudełkami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w domu dobrych kartonów, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź dyskontu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś zbędne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań nierzadko są różne naklejki, napisane markerem teksty i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, grubym mazakiem. Byle,by był wyraźny a także zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także innego typu zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem należy zapełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego wykorzystać styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz przeznaczyć więcej czasu. Bardzo praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do owinięcia rzeczy ze szkła bądź porcelanowych. Często przydają się też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź gąbki, gazet i tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domostwach, warto też użyć bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy dana paczka zawiera kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej przewozić w oryginalnych kartonach. Jeżeli nie posiadasz takowych opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio duże oraz mocne. W tej sytuacji również możesz wykorzystać narożniki ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy bądź wkręty, włóż w jednym woreczku lub w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę sprzętów, części z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach i opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ustawienie przedmiotów w pudełku bądź kartonie. Jeśli planujesz spakować kilka przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie muszą być szczelnie zawinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie elementy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna i niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu albo uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź rozerwany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz ciężaru twojej paczki. Droższy jest przewóz ładunków niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności bądź zagwarantowania konkretnych warunków podczas transportu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest szczególnie istotnym wyznacznikiem cen w przewozie pakunków. Nierzadko kurierzy mają konkretnie ustalone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone ceny tyczą się typowych przesyłek, kartonów bądź pudeł w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zazwyczaj ustalana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Ustka już od 30 zł!

Zleć transport paczek