Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Paczka dostarłą do problematycznej obecnie anglii, bez wiekszych problemow polecam serdecznie

Paczka

Klient: Jakub P.
,
Trasa: Kalisz - Huntingdonshire

Wszystko OK, polecam.

Paczka x 5

Klient: Ewelina K.
,
Trasa: Inowrocław - Berlin

POLECAM ZAPRASZAM PONOWNIE

Paczka

Klient: Bogdan S.
,
Trasa: Bielsko-Biała - Harasiuki

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić transport przesyłki, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet gdy przesyłka jest niewielka, należy z detalami ją opisać. Firmy transportowe z reguły przewożą sporo przesyłek w tym samym czasie, więc muszą wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej ustaw także terminy. Szczegóły można dogadać z oferentem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je dodać na stronie i podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz ochrona pakunków

Paczki muszą być odpowiednio chronione. Firmy transportowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe zapakowanie pakunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była odpowiednio zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o zapakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem sporów w razie zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga przedmiotów wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób trzyma w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka bądź hipermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Takie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Wciąż, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne i nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszystkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów nierzadko są różne naklejki, zapisane długopisem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz wypisać także ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był wyraźny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i inne zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w kartonie. Następnie należy wypełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Można w tym celu użyć kawałki styropianu, gazety, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz poświęcić więcej czasu. Bardzo praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w sklepach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła bądź z porcelany. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź gąbki, papierów i temu podobnych rzeczy trzymanych w licznych domostwach, warto też wykorzystać bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paczka posiada parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami ochronnymi, trzeba także zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz użyć inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio duże i trwałe. W tym przypadku również możesz użyć narożniki ochronne. Jeżeli w paczce planujesz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie drobne elementy, np. śrubki, zawiasy bądź gwoździe, włóż w jednym woreczku lub w kopercie. Gdy w paczce jest parę mebli, elementy z każdego sprzętu posegreguj w osobnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie rzeczy w pudełku bądź pace. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy poszczególne rzeczy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, bo może zostać przerwany w trakcie przewozu albo uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź złamany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi lub zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w przewozie paczek. Nierzadko kurierzy mają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone ceny tyczą się standardowych przesyłek, kartonów bądź pudeł w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz transport przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy oferent spełnia ten warunek. 


By zlecić transport przesyłki, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet gdy przesyłka jest niewielka, należy z detalami ją opisać. Firmy transportowe z reguły przewożą sporo przesyłek w tym samym czasie, więc muszą wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej ustaw także terminy. Szczegóły można dogadać z oferentem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je dodać na stronie i podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz ochrona pakunków

Paczki muszą być odpowiednio chronione. Firmy transportowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe zapakowanie pakunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była odpowiednio zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o zapakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem sporów w razie zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga przedmiotów wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób trzyma w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka bądź hipermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Takie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Wciąż, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne i nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszystkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów nierzadko są różne naklejki, zapisane długopisem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz wypisać także ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był wyraźny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i inne zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w kartonie. Następnie należy wypełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Można w tym celu użyć kawałki styropianu, gazety, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz poświęcić więcej czasu. Bardzo praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w sklepach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła bądź z porcelany. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź gąbki, papierów i temu podobnych rzeczy trzymanych w licznych domostwach, warto też wykorzystać bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paczka posiada parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami ochronnymi, trzeba także zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz użyć inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio duże i trwałe. W tym przypadku również możesz użyć narożniki ochronne. Jeżeli w paczce planujesz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie drobne elementy, np. śrubki, zawiasy bądź gwoździe, włóż w jednym woreczku lub w kopercie. Gdy w paczce jest parę mebli, elementy z każdego sprzętu posegreguj w osobnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie rzeczy w pudełku bądź pace. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy poszczególne rzeczy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, bo może zostać przerwany w trakcie przewozu albo uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź złamany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi lub zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w przewozie paczek. Nierzadko kurierzy mają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone ceny tyczą się standardowych przesyłek, kartonów bądź pudeł w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz transport przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Valladolid już od 30 zł!

Zleć transport paczek