Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo miła obsługa, w dodatku pan uczynił jeszcze miła przysługę dokonując zakupów które były dla mnie niezbędne. Naprawdę polecam.

Paczka x 2

Klient: Jan K.
,
Trasa: Lublin - Zwolle

Bardzo profesjonalna obsługa . Pan pomógł nawet więcej niż musiał a wszystko z uśmiechem i w milej atmosferze . Gorąco polecam .

Paczka x 9

Klient: Daniel W.
,
Trasa: Nowa Sól - Manchester

Przewoźnik godny polecenia.

Paczka x 3

Klient: Marek D.
,
Trasa: Jaszkowa Dolna - Sankt Augustin

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić transport paczki, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki albo paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet gdy przesyłka jest niewielka, trzeba dokładnie ją opisać. Firmy transportowe z reguły przewożą sporo paczek razem, dlatego powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również daty. Szczegóły możesz dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już w trakcie wystawiania zlecenia, warto je dodać w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie zapakowanie ładunku jest więc istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a została poprawnie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i waga przedmiotów przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony z reguły warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego czy dyskontu i spytanie obsługi, czy ma jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane markerem notatki itp. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, niecienkim markerem. Byle,aby był jasny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i inne zniszczenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem trzeba zapełnić pustą część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można w tym celu wykorzystać kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz poświęcić więcej uwagi. Bardzo przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach budowlanych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy szklanych czy z porcelany. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź gąbki, gazet oraz tego typu rzeczy trzymanych w wielu domostwach, warto także użyć bardziej profesjonalne, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy jedna paczka posiada parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć profilami ochronnymi, trzeba także mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takich opakowań, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże i trwałe. W tej sytuacji również możesz użyć narożniki chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Przedtem opróżnij regały,szafy i półki. Wszelkie drobne elementy, np. śruby, zawiasy czy gwoździe, włóż w jednym worku lub w kopercie. Jeśli w kartonie jest kilka mebli, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach i opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Znaczenie ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu czy pace. Jeśli chcesz zapakować kilka przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie rzeczy znajdują się wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu albo zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz paczek w Polsce, jak i transport za granicę. Istotne jest właściwe opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów i ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi lub zapewnienia specyficznych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie pakunków. Nierzadko kurierzy posiadają jasno ustalone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone koszta tyczą się typowych przesyłek, opakowań lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych kształtach zazwyczaj ustalana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna posiadać polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


Aby zlecić transport paczki, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki albo paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet gdy przesyłka jest niewielka, trzeba dokładnie ją opisać. Firmy transportowe z reguły przewożą sporo paczek razem, dlatego powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również daty. Szczegóły możesz dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już w trakcie wystawiania zlecenia, warto je dodać w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie zapakowanie ładunku jest więc istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a została poprawnie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i waga przedmiotów przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony z reguły warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego czy dyskontu i spytanie obsługi, czy ma jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane markerem notatki itp. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, niecienkim markerem. Byle,aby był jasny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i inne zniszczenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem trzeba zapełnić pustą część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można w tym celu wykorzystać kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz poświęcić więcej uwagi. Bardzo przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach budowlanych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy szklanych czy z porcelany. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź gąbki, gazet oraz tego typu rzeczy trzymanych w wielu domostwach, warto także użyć bardziej profesjonalne, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy jedna paczka posiada parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć profilami ochronnymi, trzeba także mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takich opakowań, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże i trwałe. W tej sytuacji również możesz użyć narożniki chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Przedtem opróżnij regały,szafy i półki. Wszelkie drobne elementy, np. śruby, zawiasy czy gwoździe, włóż w jednym worku lub w kopercie. Jeśli w kartonie jest kilka mebli, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach i opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Znaczenie ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu czy pace. Jeśli chcesz zapakować kilka przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie rzeczy znajdują się wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu albo zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz paczek w Polsce, jak i transport za granicę. Istotne jest właściwe opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów i ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi lub zapewnienia specyficznych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie pakunków. Nierzadko kurierzy posiadają jasno ustalone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone koszta tyczą się typowych przesyłek, opakowań lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych kształtach zazwyczaj ustalana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna posiadać polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Wiedeń już od 30 zł!

Zleć transport paczek