Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Fachowa obsługa. Wszystko OK

paczka o wymiarze 70x70x5 cm waga ok 40 kg

Klient: Bartosz S.
,
Trasa: Donnalucata - Rzeszów

Organizacja transportu przebiegła bez problemów. Byliśmy w stałym kontakcie telefonicznym, z pewnością zwrócę się z pytaniem o kolejne wyceny dostaw na Czechy.

11 paczek do Czech

Klient: Monika P.
,
Trasa: Kotlice - Jilemnice

Wszystko zgodnie z planem (już drugi raz). Bardzo dobry kontakt. Polecam.

Jedno okno 150x150 PL 95-010 -> DE 72760 Reutlingen

,
Trasa: Stryków - Reutlingen

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz paczki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo paczek, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą to załadować. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest niewielka, należy dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe często transportują sporo paczek równocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Szczegóły można dogadać z oferentem później, ale gdy wiesz wszystko już podczas wystawiania ogłoszenia, warto je umieścić w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym przewoźnika. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie spakowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a została odpowiednio zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów wybranych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami a także pudłami. Wiele osób ma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły można wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego bądź dyskontu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju naklejki, napisane długopisem notatki itp. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,aby był jasny a także zrozumiały.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia i inne zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem należy zapełnić wolną przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie obijały się jeden o drugi. Można do tego wykorzystać styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni przestrzeń i ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do zapakowania przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, gazet i tego typu elementów trzymanych w licznych domostwach, można też zastosować bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, kiedy jedna paczka zawiera kilka niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto ochronić profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD i RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie masz takich opakowań, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże i trwałe. W tej sytuacji także warto wykorzystać narożniki ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie małe elementy, np. śrubki, zawiasy czy gwoździe, włóż w dedykowanym worku lub w kopercie. Gdy w paczce jest parę mebli, części z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w pudełku czy kartonie. Jeśli planujesz zapakować parę rzeczy, takich jak dokumenty, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać zerwany podczas transportu albo uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest poprawne opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz ciężaru twojej paczki. Droższy będzie transport ładunków nietypowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia specyficznych warunków w trakcie przewozu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie pakunków. Nierzadko kurierzy mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta dotyczą typowych paczek, opakowań lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach najczęściej opracowywana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 

By zamówić przewóz paczki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo paczek, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą to załadować. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest niewielka, należy dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe często transportują sporo paczek równocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Szczegóły można dogadać z oferentem później, ale gdy wiesz wszystko już podczas wystawiania ogłoszenia, warto je umieścić w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym przewoźnika. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie spakowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a została odpowiednio zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów wybranych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami a także pudłami. Wiele osób ma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły można wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego bądź dyskontu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju naklejki, napisane długopisem notatki itp. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,aby był jasny a także zrozumiały.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia i inne zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem należy zapełnić wolną przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie obijały się jeden o drugi. Można do tego wykorzystać styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni przestrzeń i ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do zapakowania przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, gazet i tego typu elementów trzymanych w licznych domostwach, można też zastosować bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, kiedy jedna paczka zawiera kilka niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto ochronić profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD i RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie masz takich opakowań, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże i trwałe. W tej sytuacji także warto wykorzystać narożniki ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie małe elementy, np. śrubki, zawiasy czy gwoździe, włóż w dedykowanym worku lub w kopercie. Gdy w paczce jest parę mebli, części z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w pudełku czy kartonie. Jeśli planujesz zapakować parę rzeczy, takich jak dokumenty, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać zerwany podczas transportu albo uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest poprawne opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz ciężaru twojej paczki. Droższy będzie transport ładunków nietypowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia specyficznych warunków w trakcie przewozu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie pakunków. Nierzadko kurierzy mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta dotyczą typowych paczek, opakowań lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach najczęściej opracowywana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Wieliczka już od 30 zł!

Zleć transport paczek