Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Kontakt szybko po wybraniu oferty wszystko w miarę szybko. Jedynie co mam trochę pretensji to fakt, że po odebraniu przesyłki nie było informacji kiedy i o której godzinie można się spodziewać przesyłki. Tak to wszystko sprawnie bez problemów. Polecam!!!

1paczka

,
Trasa: Katowice - Krasnobród

Bardzo profesjonalna obsługa . Pan pomógł nawet więcej niż musiał a wszystko z uśmiechem i w milej atmosferze . Gorąco polecam .

Paczka x 9

Klient: Daniel W.
,
Trasa: Nowa Sól - Manchester

Wszystko ok,. Polecam

Paczka x 4

Klient: Irena N.
,
Trasa: Suchy Las - Neu-Isenburg

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić przewóz paczki, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Dane te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku małych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest malutka, trzeba z detalami ją opisać. Firmy transportowe często transportują wiele przesyłek jednocześnie, więc powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Detale możesz dogadać z oferentem w przyszłości, jednak jeśli znasz je już w trakcie wystawiania zlecenia, możesz je dodać w formularzu i podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się rzeczy delikatne bądź wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Poprawne przygotowanie przesyłki jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a została dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar przedmiotów przeznaczonych do transportu. Paczki zwykle kojarzy się z kartonami a także pudełkami. Wiele osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły warto wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie budowlanym bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka bądź supermarketu i spytanie obsługi, czy ma jakieś zbędne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak są utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Jednak, używając opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne oraz nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów nierzadko są różne naklejki, zapisane pisakiem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, grubym mazakiem. Byle,by był jasny i zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Można w tym celu zastosować kawałki styropianu, gazety, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz poświęcić więcej czasu. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić na przykład w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych bądź porcelanowych. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź gąbki, gazet i temu podobnych rzeczy znajdujących się w wielu domach, można też użyć bardziej fachowe, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paka posiada kilka niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, trzeba także zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt AGD i RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio duże oraz mocne. W tej sytuacji również możesz użyć profile chroniące. Jeśli w opakowaniu zamierzasz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie małe elementy, np. śruby, nóżki bądź wkręty, umieść w jednym woreczku albo w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę sprzętów, części z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Wpływ ma również ustawienie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Gdy chcesz spakować kilka rzeczy, na przykład książki, koce, bieliznę i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć ubraniami czy ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy będą już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz niewąska. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu albo uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki i cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi bądź zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie przewozu. Waga ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno ustalone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


By zlecić przewóz paczki, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Dane te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku małych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest malutka, trzeba z detalami ją opisać. Firmy transportowe często transportują wiele przesyłek jednocześnie, więc powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Detale możesz dogadać z oferentem w przyszłości, jednak jeśli znasz je już w trakcie wystawiania zlecenia, możesz je dodać w formularzu i podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się rzeczy delikatne bądź wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Poprawne przygotowanie przesyłki jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a została dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar przedmiotów przeznaczonych do transportu. Paczki zwykle kojarzy się z kartonami a także pudełkami. Wiele osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły warto wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie budowlanym bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka bądź supermarketu i spytanie obsługi, czy ma jakieś zbędne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak są utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Jednak, używając opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne oraz nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów nierzadko są różne naklejki, zapisane pisakiem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, grubym mazakiem. Byle,by był jasny i zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy a także innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Można w tym celu zastosować kawałki styropianu, gazety, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz poświęcić więcej czasu. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić na przykład w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych bądź porcelanowych. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź gąbki, gazet i temu podobnych rzeczy znajdujących się w wielu domach, można też użyć bardziej fachowe, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paka posiada kilka niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, trzeba także zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt AGD i RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio duże oraz mocne. W tej sytuacji również możesz użyć profile chroniące. Jeśli w opakowaniu zamierzasz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie małe elementy, np. śruby, nóżki bądź wkręty, umieść w jednym woreczku albo w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę sprzętów, części z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Wpływ ma również ustawienie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Gdy chcesz spakować kilka rzeczy, na przykład książki, koce, bieliznę i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć ubraniami czy ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy będą już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz niewąska. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu albo uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź złamany.

Warunki i cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi bądź zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie przewozu. Waga ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno ustalone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Zator już od 30 zł!

Zleć transport paczek