Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo gorąco polecam usługi Pana Adama. Mogę stwierdzić że to najlepszy transport jaki udało mi się znaleźć przez ostatnie 3 lata. Paczki dotarły całe w bardzo szybkim czasie! Kontak również oceniam 6,Pan Adam o wszytskim kontretnie informuje!

13 paczek plus rower damski

Klient: Sylvia Z.
,
Trasa: Reading - Chrząstawa Mała

Transport odbył się bez żadnych problemów, świetny kontakt, Polecam.

9 kartonów 30 kg

Klient: Bogumil L.
,
Trasa: Jerzmanowice - Middlesbrough

Drugi raz skorzystałem z usług transportowych Pana Michała i tak jak się spodziewałem, absolutnie niema do czego się przyczepić! Tak trzymać P. Michale, Serdecznie Pozdrawiam i polecam każdemu. Wybierać oferty P. Michała. 100% POZYTYW

Mała przeprowadzka

Klient: Robert R.
,
Trasa: Kolonia - Warszawa

Przygotowanie do transportu

By zlecić przewóz pakunku, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku małych paczek, jednak nawet gdy przesyłka jest mała, warto szczegółowo ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej przewożą sporo paczek równocześnie, więc muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostawy paczki, najlepiej ustaw także terminy. Szczegóły można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, jednak gdy znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je zawrzeć na stronie oraz określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne przygotowanie przesyłki jest więc istotne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona po drodze, a była poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem sporów w razie uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Wiele osób ma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zazwyczaj można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka czy supermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań często są różne przylepki, zapisane markerem teksty i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz wypisać także czarnym, grubym mazakiem. Byle,aby był jasny i czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy i innego typu zniszczenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Można do tego zastosować kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba poświęcić więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydają się też rożnego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, gazet i temu podobnych elementów trzymanych w licznych domostwach, można też zastosować bardziej profesjonalne, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paczka zawiera parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto ochronić profilami ochronnymi, należy również mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD i RTV najlepiej przewozić w oryginalnych kartonach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz użyć dowolne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże i mocne. W tej sytuacji również możesz wykorzystać narożniki chroniące. Jeżeli w paczce zamierzasz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj elementy. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie małe części, takie jak śruby, nóżki czy gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce znajduje się kilka mebli, elementy z każdego przedmiotu umieść w różnych woreczkach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Znaczenie ma także ustawienie przedmiotów w pudełku czy pace. Jeśli planujesz spakować kilka przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, bieliznę oraz ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie muszą być szczelnie zawinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz niewąska. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany podczas transportu albo uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest właściwe określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy będzie przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo istotnym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają konkretnie ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta tyczą się standardowych paczek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach najczęściej ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 

By zlecić przewóz pakunku, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku małych paczek, jednak nawet gdy przesyłka jest mała, warto szczegółowo ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej przewożą sporo paczek równocześnie, więc muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostawy paczki, najlepiej ustaw także terminy. Szczegóły można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, jednak gdy znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je zawrzeć na stronie oraz określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne przygotowanie przesyłki jest więc istotne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona po drodze, a była poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem sporów w razie uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Wiele osób ma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zazwyczaj można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka czy supermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań często są różne przylepki, zapisane markerem teksty i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz wypisać także czarnym, grubym mazakiem. Byle,aby był jasny i czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy i innego typu zniszczenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Można do tego zastosować kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba poświęcić więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydają się też rożnego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, gazet i temu podobnych elementów trzymanych w licznych domostwach, można też zastosować bardziej profesjonalne, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paczka zawiera parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto ochronić profilami ochronnymi, należy również mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD i RTV najlepiej przewozić w oryginalnych kartonach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz użyć dowolne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże i mocne. W tej sytuacji również możesz wykorzystać narożniki chroniące. Jeżeli w paczce zamierzasz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj elementy. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie małe części, takie jak śruby, nóżki czy gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce znajduje się kilka mebli, elementy z każdego przedmiotu umieść w różnych woreczkach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Znaczenie ma także ustawienie przedmiotów w pudełku czy pace. Jeśli planujesz spakować kilka przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, bieliznę oraz ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie muszą być szczelnie zawinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz niewąska. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany podczas transportu albo uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest właściwe określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy będzie przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo istotnym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają konkretnie ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta tyczą się standardowych paczek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach najczęściej ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Zawiercie już od 30 zł!

Zleć transport paczek