Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przewoznik godny polecenia.

Paczka x 7

,
Trasa: Pszczyna - Ulm

Rzetelny, sympatyczny dostawca.

Paczka

Klient: Maciej M.
,
Trasa: Deinze - Rawa Mazowiecka

Wszystko zgodnie z ustaleniami. Polecam.

Paczka

Klient: Kamil F.
,
Trasa: Warszawa - Warszawiaki

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić transport przesyłki, wystaw ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są niezwykle ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, mimo tego nawet gdy paczka jest niewielka, należy szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe często transportują sporo przesyłek równocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Szczegóły można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je zawrzeć na stronie oraz podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie zapakowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona po drodze, a była odpowiednio ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz waga rzeczy przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób ma w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka bądź hipermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i pójść tam od razu po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań często są różne naklejki, napisane markerem notatki itp. Każde oznaczenia trzeba usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był jasny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i innego typu zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w kartonie. Następnie należy wypełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego wykorzystać styropian, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Bardzo praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić przykładowo w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się na przykład do zapakowania przedmiotów ze szkła czy z porcelany. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź gąbki, gazet oraz tego typu rzeczy znajdujących się w licznych domostwach, warto także użyć bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy dana paczka zawiera kilka małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami piankowymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Urządzenia AGD i RTV warto transportować w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie posiadasz takich kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco duże i mocne. W tej sytuacji również warto wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je i spakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śruby, zawiasy bądź gwoździe, umieść w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu umieść w osobnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Gdy chcesz zapakować parę rzeczy, takich jak książki, prześcieradła, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być szczelnie zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami czy kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać zerwany podczas transportu albo zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy złamany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport paczek na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest właściwe określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy również od wymiarów i wagi twojej przesyłki. Droższy będzie przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy mają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań lub pudełek w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


Aby zamówić transport przesyłki, wystaw ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są niezwykle ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, mimo tego nawet gdy paczka jest niewielka, należy szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe często transportują sporo przesyłek równocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Szczegóły można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je zawrzeć na stronie oraz podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie zapakowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona po drodze, a była odpowiednio ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz waga rzeczy przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób ma w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka bądź hipermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i pójść tam od razu po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań często są różne naklejki, napisane markerem notatki itp. Każde oznaczenia trzeba usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był jasny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i innego typu zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w kartonie. Następnie należy wypełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego wykorzystać styropian, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Bardzo praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić przykładowo w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się na przykład do zapakowania przedmiotów ze szkła czy z porcelany. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź gąbki, gazet oraz tego typu rzeczy znajdujących się w licznych domostwach, warto także użyć bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy dana paczka zawiera kilka małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami piankowymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Urządzenia AGD i RTV warto transportować w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie posiadasz takich kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco duże i mocne. W tej sytuacji również warto wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je i spakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śruby, zawiasy bądź gwoździe, umieść w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu umieść w osobnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Gdy chcesz zapakować parę rzeczy, takich jak książki, prześcieradła, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być szczelnie zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami czy kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać zerwany podczas transportu albo zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy złamany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport paczek na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest właściwe określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy również od wymiarów i wagi twojej przesyłki. Droższy będzie przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy mają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań lub pudełek w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Zelów już od 30 zł!

Zleć transport paczek