Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam kazdemu przesylka dotarła o czasie i w nienaruszonym stanie. Każdy może korzystać z usługi. Polecam

Big bag

Klient: Daniel D.
,
Trasa: Głuszyca - Heerhugowaard

Szybko, sprawnie. Polecam.

Drewniana skrzynia

Klient: Andrzej J.
,
Trasa: Nowy Sącz - Warszawa

Polecam!!! Współpraca z p.Jackiem to sama przyjemność. Szybki kontakt, miła obsługa i co najważniejsze pełen profesjonalizm!!!

Paczka

Klient: Jacek H.
,
Trasa: Lublin - Antwerpia

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport paczki, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, jednak nawet gdy przesyłka jest malutka, warto z detalami ją opisać. Firmy transportowe z reguły przewożą niemało przesyłek jednocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety można uzgodnić z oferentem w przyszłości, jednak jeśli znasz je już w trakcie wystawiania zlecenia, możesz je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio chronione. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Poprawne spakowanie ładunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a została właściwie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w razie uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i waga rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób trzyma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego czy hipermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko i bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań często są różne przylepki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był wyraźny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia a także inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Następnie trzeba zapełnić wolną przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego wykorzystać kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom trzeba poświęcić więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych czy z porcelany. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, papierów i tego typu rzeczy trzymanych w licznych domostwach, można także zastosować bardziej profesjonalne, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paka posiada parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami ochronnymi, trzeba także zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie masz takich opakowań, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie oraz trwałe. W tym przypadku również warto użyć narożniki ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszystkie małe części, takie jak śrubki, zawiasy czy gwoździe, umieść w jednym woreczku lub w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się parę mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu czy kartonie. Gdy chcesz zapakować parę rzeczy, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie elementy będą już w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów oraz wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania specyficznych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno ustalone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Jasno określone ceny tyczą się typowych przesyłek, opakowań bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych kształtach najczęściej przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


By zamówić transport paczki, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, jednak nawet gdy przesyłka jest malutka, warto z detalami ją opisać. Firmy transportowe z reguły przewożą niemało przesyłek jednocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety można uzgodnić z oferentem w przyszłości, jednak jeśli znasz je już w trakcie wystawiania zlecenia, możesz je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio chronione. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Poprawne spakowanie ładunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a została właściwie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w razie uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i waga rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób trzyma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego czy hipermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko i bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań często są różne przylepki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był wyraźny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia a także inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Następnie trzeba zapełnić wolną przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego wykorzystać kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom trzeba poświęcić więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych czy z porcelany. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, papierów i tego typu rzeczy trzymanych w licznych domostwach, można także zastosować bardziej profesjonalne, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paka posiada parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami ochronnymi, trzeba także zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie masz takich opakowań, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie oraz trwałe. W tym przypadku również warto użyć narożniki ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszystkie małe części, takie jak śrubki, zawiasy czy gwoździe, umieść w jednym woreczku lub w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się parę mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu czy kartonie. Gdy chcesz zapakować parę rzeczy, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie elementy będą już w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów oraz wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania specyficznych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno ustalone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Jasno określone ceny tyczą się typowych przesyłek, opakowań bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych kształtach najczęściej przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Zgorzelec już od 30 zł!

Zleć transport paczek