Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

wszystko ok Polecam przewoźnika

Audi A3

,
Trasa: Contern - Lublin

Dzięki za współpracę

Ford Galaxy

,
Trasa: Suwałki - Poznań

Wszystko jak najbardziej pozytywnie także polecam gorąco

Renault Laguna

,
Trasa: Płock - Mosina

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych formalności. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz zakładany termin dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy i spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania auta na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują też auta marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj i rozmiar przewożonego auta, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych formalności. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz zakładany termin dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy i spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania auta na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują też auta marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj i rozmiar przewożonego auta, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Abingdon już od 300 zł!

Zleć transport samochodu