Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt szybko i sprawnie

Peugeot 308

Klient: Michał K.
,
Trasa: Nowy Tomyśl - Rybnik

Wszystko poszło bardzo sprawnie 5na5

Toyota celica

Klient: Damian D.
,
Trasa: Pons - Dmosin Pierwszy

Wszystko zgodnie z umową i planem. Polecam

Fiat Doblo 2 sztuki

Klient: Tomasz P.
,
Trasa: Ledegem - Radzionków

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, od stanu pojazdu, a także długości trasy. Zlecając transport samochodu przewoźnikowi należy dopilnować kilku ważnych kwestii i mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów uszkodzonych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także zrobić fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia i zakładany termin dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię rachunku. Przydatna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany ładunek stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku i mocowania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault i Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, od stanu pojazdu, a także długości trasy. Zlecając transport samochodu przewoźnikowi należy dopilnować kilku ważnych kwestii i mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów uszkodzonych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także zrobić fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia i zakładany termin dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię rachunku. Przydatna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany ładunek stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku i mocowania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault i Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Alcala de Henares już od 300 zł!

Zleć transport samochodu