Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 92 817 000 zł 92 817 000 zł zaoszczędziliście z nami
913 000 wystawionych przesyłek 913 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
48 000 przewoźników 48 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Rewelacja, ekspresowo, wg. ustaleń, punktualnie, informowanie o trasie i godz. dostarczenia na bieżąco, Pan Arkadiusz konkretny, uprzejmy, pomocny, taki powinien być przewoźnik, a do tego uśmiechnięty i życzliwy, szczerze polecam.

Szafa kolonialna 195 wysoka, 1 metr szeroka

,
Trasa: Przysucha - Grudziądz

szybko, sprawnie, bardzo dobry kontakt. szczerze polecam.

maska zderzak

,
Trasa: Luboń - Iwanowice Włościańskie

Pełna satysfakcja to mało powiedziane:) Ogólnie sprawa była dość skomplikowana logistycznie, ale Panowie wykazali się w stu procentach. Wielkie dzięki!!!

Blat kuchenny i paczka drobnostek z Ikea Rzeszów

Klient: Adrian F.
,
Trasa: Rzeszów - Wrocanka

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością spełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, a także długości trasy. Powierzając przewóz auta przewoźnikowi warto dopilnować kilku istotnych spraw i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu samochodów okazuje się łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji na temat samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz zakładany termin doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku oraz przypinania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba zleceń dotyczy też UK oraz Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ oraz rozmiar transportowanego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z UK zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością spełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, a także długości trasy. Powierzając przewóz auta przewoźnikowi warto dopilnować kilku istotnych spraw i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu samochodów okazuje się łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji na temat samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz zakładany termin doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku oraz przypinania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba zleceń dotyczy też UK oraz Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ oraz rozmiar transportowanego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z UK zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Annweiler am Trifels już od 300 zł!

Zleć transport samochodu