Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super kontakt! Wszystkie ok. Polecam

Volvo XC90

Klient: Joanna S.
,
Trasa: Zelów - Pruszcz Gdański

Dobry kontakt. Szybko sprawnie i bez problemów. Polecam

Mercedes-Benz E-Class

,
Trasa: Norymberga - Pabianice

Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam :)

Mercedes L207

Klient: Hubert R.
,
Trasa: Szpęgawa - Swarzędz

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta wiąże się z koniecznością spełnienia konkretnych formalności. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku kluczowych punktów oraz przygotować niezbędne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna w transporcie samochodów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo informacji na temat pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Jeśli nie wiesz ile waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek i dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, instrukcje dotyczące formalności na granicy oraz spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię rachunku. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania pojazdu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba przesyłek dotyczy też UK a także Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz rozmiar transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz auta wiąże się z koniecznością spełnienia konkretnych formalności. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku kluczowych punktów oraz przygotować niezbędne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna w transporcie samochodów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo informacji na temat pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Jeśli nie wiesz ile waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek i dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, instrukcje dotyczące formalności na granicy oraz spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię rachunku. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania pojazdu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba przesyłek dotyczy też UK a także Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz rozmiar transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Aviles już od 300 zł!

Zleć transport samochodu