Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo polecam, szybki załadunek, szybki transport na miejsce docelowe. Żadnych problemów. Polecam

Ford Kuga

,
Trasa: Metzingen - Szamotuły

ok polecam

Chevrolet Captiva

Klient: Tomasz W.
,
Trasa: Buxtehude - Zduńska Wola

Wszystko OK. Szybko , profesjonalnie, innymi słowy wzorowo. Dziękuję!

Mercedes-Benz E-Class

Klient: Anna W.
,
Trasa: Gaggenau - Pisarzowice

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, a także długości trasy. Powierzając transport samochodu przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo szczegółów dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie wiesz ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie auta. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz zakładany termin dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych a także listę papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Użyteczna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla pewności warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku oraz mocowania pojazdu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ oraz wymiary transportowanego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, a także długości trasy. Powierzając transport samochodu przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo szczegółów dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie wiesz ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie auta. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz zakładany termin dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych a także listę papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Użyteczna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla pewności warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku oraz mocowania pojazdu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ oraz wymiary transportowanego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Berlin już od 300 zł!

Zleć transport samochodu