Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybko, sprawnie, profesjonalnie, polecam w 100%!

Audi A4 - 2 szt.

Klient: Karol C.
,
Trasa: Karlstad - Słupca

Wszystko zgodnie z umową polecam.

Renault megane 3

Klient: Dariusz S.
,
Trasa: Wołomin - Świebodzice

Bardzo dobry konakt,szybko ,sprawnie. Gorąco polecam

Volkswagen new beetle

Klient: Norbert P.
,
Trasa: Venray - Niepołomice

Przygotowanie do transportu

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, stanu samochodu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi musisz dopilnować kilku kluczowych kwestii oraz przygotować potrzebne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa w transporcie samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także dołączyć do listy zdjęcia samochodu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych a także listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i mocowania pojazdu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Często nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ i wymiary przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport auta z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, stanu samochodu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi musisz dopilnować kilku kluczowych kwestii oraz przygotować potrzebne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa w transporcie samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także dołączyć do listy zdjęcia samochodu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych a także listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i mocowania pojazdu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Często nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ i wymiary przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport auta z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Boston już od 300 zł!

Zleć transport samochodu