Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

polecam !

opel corsa

Klient: Maciej W.
,
Trasa: Ansbach - Świecko

Solidna firma. Polecam w 100%.

Audi A3 sportback

Klient: Adrian K.
,
Trasa: Uppsala - Ruda Śląska

polecam

2XSEAT

Klient: Mariusz K.
,
Trasa: Eschweiler - Sucha Beskidzka

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, od stanu pojazdu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport samochodu przewoźnikowi należy dopilnować kilku ważnych punktów oraz mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej informacji na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i dołączyć do listy zdjęcia auta. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce docelowe i planowaną datę dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz listę papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie ładunku. Niewłaściwie przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, od stanu pojazdu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport samochodu przewoźnikowi należy dopilnować kilku ważnych punktów oraz mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej informacji na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i dołączyć do listy zdjęcia auta. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce docelowe i planowaną datę dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz listę papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie ładunku. Niewłaściwie przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Budaörs już od 300 zł!

Zleć transport samochodu