Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Perfekcyjnie

Samochod osobowy Warszawa ---> Słubice

Klient: Damian Ł.
,
Trasa: Warszawa - Słubice

Polecam. Szybko, sprawnie, profesjonalnie. Miły kontakt.

Toyota Corolla

Klient: Damian K.
,
Trasa: Gedsted - Poznań

Polecam

BMW 3 Series

,
Trasa: Bünde - Wrocław

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność spełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, stanu samochodu, a także długości trasy. Powierzając transport auta firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii i przygotować wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd i jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebować będzie kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych a także listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Użyteczna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione głównie od garści czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność spełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, stanu samochodu, a także długości trasy. Powierzając transport auta firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii i przygotować wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd i jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebować będzie kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych a także listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Użyteczna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione głównie od garści czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Calais już od 300 zł!

Zleć transport samochodu