Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Świetna komunikacja, szybki transport. Polecam i pozdrawiam!!!!

Toyota Celica

Klient: Janusz G.
,
Trasa: Chorzów - Chełm

Wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Odbiór auta z parkingu strzeżonego, kontakt jak i sam transport. Auto starannie zabazpieczone do transortu. Na prawdę szczerze polecam zlecanie transortu aut tej firmie.

Skoda Felicia

,
Trasa: Medyka - Luboń

Pelacam. Szybko, dokładnie i profesjonalnie. Usługa wykonana w 100%.Pozdrawiam

Volkswagen Touran

Klient: Artur K.
,
Trasa: Bayreuth - Suchleb

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi warto dopilnować kilku kluczowych kwestii oraz przygotować niezbędne papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa przy planowaniu transportu samochodów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo szczegółów odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, instrukcje dotyczące formalności na granicy a także spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio zabezpieczony ładunek może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault i Ford. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj a także wymiary przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi warto dopilnować kilku kluczowych kwestii oraz przygotować niezbędne papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa przy planowaniu transportu samochodów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo szczegółów odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, instrukcje dotyczące formalności na granicy a także spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio zabezpieczony ładunek może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault i Ford. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj a także wymiary przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Castelló d'Empúries już od 300 zł!

Zleć transport samochodu