Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko Profesjonalnie Dostarczone. Polecam w 100%!

Maserati Levante

Klient: Bartosz R.
,
Trasa: Gièvres - Leszno

Polecam !! Kontakt jak i wykonanie usługi pierwsza klasa.

Renault Megane

Klient: Tomasz K.
,
Trasa: Weißenthurm - Cieplewo

Wszystko ok. Polecam!

Volvo s40

Klient: Marcin R.
,
Trasa: Gdynia - Świdnica

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia określonych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować i cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw i mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo szczegółów na temat samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. Gdy nie wiesz jak dużo waży samochód a także jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i zakładany termin doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych oraz listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla pewności warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku oraz mocowania pojazdu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek dotyczy też UK i Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault czy Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ a także wymiary przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia określonych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować i cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw i mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo szczegółów na temat samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. Gdy nie wiesz jak dużo waży samochód a także jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i zakładany termin doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych oraz listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla pewności warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku oraz mocowania pojazdu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek dotyczy też UK i Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault czy Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ a także wymiary przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Castellón de la Plana / Castelló de la Plana już od 300 zł!

Zleć transport samochodu