Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Solidny przewoznik , polecam

Mercedes Benz E klassa

Klient: Maciej G.
,
Trasa: Rzeszów - Kolonia

Wszystko w jak najlepszym porządku , zdecydowanie polecam !!!

BMW 740

Klient: Jacek D.
,
Trasa: Hildesheim - Murowana Goślina

Super kierowca i bardzo dobry kontakt. Auto zostało załadowane bardzo ostrożnie. Szczerze polecam.

Peugeot 508 odbiór od 25.05

Klient: Dominik D.
,
Trasa: Loosbroek - Malbork

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód chcesz przewieźć, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz auta firmie transportowej musisz dopilnować kilku ważnych spraw i przygotować wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna w transporcie pojazdów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo informacji na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz jak dużo waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia i zakładany termin doręczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych i spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Przydatna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość przesyłek dotyczy też UK i Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy głównie od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ oraz wymiary przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód chcesz przewieźć, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz auta firmie transportowej musisz dopilnować kilku ważnych spraw i przygotować wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna w transporcie pojazdów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo informacji na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz jak dużo waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia i zakładany termin doręczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych i spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Przydatna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość przesyłek dotyczy też UK i Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy głównie od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ oraz wymiary przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Charlotte już od 300 zł!

Zleć transport samochodu