Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko sprawnie i szybko załatwione, polecam

Audi A6 C5 Allroad

Klient: Jacek C.
,
Trasa: Ortel Królewski Pierwszy - Sierakowice Lewe

Wszystko w porządku polecam !

Nissan Almera Tino

Klient: Łukasz K.
,
Trasa: Hildesheim - Kraków

Wszystko idealnie. Polecam

Volkswagen Polo

Klient: Artur B.
,
Trasa: Lützelbach - Wolbrom

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz auta przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku ważnych punktów i przygotować potrzebne dokumenty.

 

Opis samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji na temat samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie wiesz ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych i listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania pojazdu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault i Opel. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ i rozmiar transportowanego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz auta przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku ważnych punktów i przygotować potrzebne dokumenty.

 

Opis samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji na temat samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie wiesz ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych i listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania pojazdu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault i Opel. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ i rozmiar transportowanego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Cheltenham już od 300 zł!

Zleć transport samochodu