Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 89 893 000 zł 89 893 000 zł zaoszczędziliście z nami
888 000 wystawionych przesyłek 888 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
47 000 przewoźników 47 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam przewoźnika wszystko ok

6 szt drzewek dąb szypułkowy wysokość 2,5 m

Klient: Marek H.
,
Trasa: Janowice - Oborniki

Jak najbardziej na tak

Fiat qubo

,
Trasa: Chemnitz - Sieradz

Polecam gorąco! :-)

figura plastikowa krowa 210x65x160cm, 50 kg

Klient: Adam B.
,
Trasa: Katowice - Koupelny CZ

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia określonych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również długości trasy. Zlecając transport samochodu firmie transportowej warto zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów a także przygotować wymagane dokumenty.

 

Opis samochodu

Bardzo ważna podczas przewożenia pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia auta. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych i listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie samochodów często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ oraz rozmiar transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za transport samochodu z UK płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia określonych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również długości trasy. Zlecając transport samochodu firmie transportowej warto zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów a także przygotować wymagane dokumenty.

 

Opis samochodu

Bardzo ważna podczas przewożenia pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia auta. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych i listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie samochodów często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ oraz rozmiar transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za transport samochodu z UK płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Chemnitz już od 300 zł!

Zleć transport samochodu