Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 80 920 000 zł 80 920 000 zł zaoszczędziliście z nami
809 000 wystawionych przesyłek 809 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
43 000 przewoźników 43 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szyszko w porządku. Szybko i sprawnie. Panowie sympatyczni. Polecam

mała szkoła językowa

Klient: Anna C.
,
Trasa: Serock - Warszawa

Polecam serdecznie!

Toyota yaris

,
Trasa: Bielsko-Biała - Drimmelen

Kontakt , czas realizacji , zabezpieczenie przesyłki, terminowość REWELACJA !!! Polecam !!!

Okno pcv 2m X 2.5m

Klient: Patryk B.
,
Trasa: Lubicz - Konstancin-Jeziorna

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport auta firmie transportowej trzeba dopilnować kilku kluczowych spraw i mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Opis samochodu

Niezwykle istotna w transporcie samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie samochodu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, instrukcje odnośnie formalności na granicy oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i mocowania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba zleceń dotyczy też UK oraz Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują również samochody marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ a także wymiary przewożonego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport auta firmie transportowej trzeba dopilnować kilku kluczowych spraw i mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Opis samochodu

Niezwykle istotna w transporcie samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie samochodu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, instrukcje odnośnie formalności na granicy oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i mocowania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba zleceń dotyczy też UK oraz Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują również samochody marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ a także wymiary przewożonego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Chichester już od 300 zł!

Zleć transport samochodu