Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 46 061 547 zł 46 061 547 zł zaoszczędziliście z nami
500 000 wystawionych przesyłek 500 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
30 000 przewoźników 30 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

Opel Astra j

Klient: Damian R.
,
Trasa: Vejle - Orneta

Polecam w 100%%

Peugeot 207 kombi

Klient: Robson R.
,
Trasa: Vaux-sur-Mer - Zgorzelec

Wszystko OK. Transport zgodnie z ustaleniami. Dobry kontakt. Polecam.

VW Golf

Klient: Klaudia S.
,
Trasa: Hamburg - Syców

Przygotowanie do transportu

Transport auta pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych formalności. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Zlecając przewóz samochodu przewoźnikowi trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw oraz przygotować wymagane papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej informacji dotyczących samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz dołączyć do listy fotografie samochodu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, instrukcje dotyczące formalności celnych i listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla pewności warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa występują najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą też auta marki Renault czy Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od kilku czynników, jak np. dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport samochodu z UK płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych formalności. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Zlecając przewóz samochodu przewoźnikowi trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw oraz przygotować wymagane papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej informacji dotyczących samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz dołączyć do listy fotografie samochodu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, instrukcje dotyczące formalności celnych i listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla pewności warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa występują najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą też auta marki Renault czy Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od kilku czynników, jak np. dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport samochodu z UK płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Corby już od 300 zł!

Zleć transport samochodu