Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam !! Kontakt jak i wykonanie usługi pierwsza klasa.

VOLVO V70

,
Trasa: Wrocław - Cieplewo

Wszystko OK polecam

Audi A4

,
Trasa: Chemnitz - Sieradz

POLECAM

Renault Trafic x 1, Renault Kangoo x 1

Klient: Rafał G.
,
Trasa: Weeze - Mirsk

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport auta firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii oraz mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna w transporcie pojazdów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Potrzebna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i mocowania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również samochody marki Renault i Opel. W bazie zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz wymiary przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport auta firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii oraz mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna w transporcie pojazdów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Potrzebna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i mocowania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również samochody marki Renault i Opel. W bazie zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz wymiary przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów County Dublin już od 300 zł!

Zleć transport samochodu