Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam, szybki kontakt, dostawa też szybka. Polecam

2szt. Wiertarki do zawiasów

Klient: Łukasz R.
,
Trasa: Wadersloh - Gorzów Wielkopolski

Wszystko jak w zegarku.Bardzo duże zaangażowanie Pana kierowcy. Profesjonalizm załadunku jak i rozładunku.Kierowca -przewoźnik pomógł więcej niż powinien za co bardzo dziękuję. 100%.Bardzo polecam. SUPER PRZEWOZNIK

MERCEDES SPRINTER KONTENER

Klient: Paweł S.
,
Trasa: Rosersberg - Szczecin

Wszystko w jak najlepszym porządku.Bardzo dobry kontakt

2 kolumny głosnikowe

,
Trasa: Taunusstein - Rzeszów

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu pociąga za sobą konieczność spełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne i cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, a także długości trasy. Powierzając transport auta przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów i mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży samochód i jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebować będzie kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych oraz spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują też samochody marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione głównie od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary transportowanego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu pociąga za sobą konieczność spełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne i cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, a także długości trasy. Powierzając transport auta przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów i mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży samochód i jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebować będzie kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych oraz spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują też samochody marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione głównie od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary transportowanego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Dénia już od 300 zł!

Zleć transport samochodu