Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w porządku, kontakt bezproblemowy, polecam

Jeep Grand Cherokee zj

Klient: Andrzej N.
,
Trasa: Stargard - Kiezmark

100 % na tak wszystko szybko sprawnie dobry kontakt polecam

Mercedes 609

,
Trasa: Krasnopol - Choszczno

super współpraca,kontakt bezproblemowy . bardzo polecam

Renault Clio

Klient: Jacek S.
,
Trasa: Geldermalsen - Lądek

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i cena transportu, zależy od tego, jaki samochód musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Zlecając przewóz samochodu firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów a także mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji odnośnie samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży auto a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek i zrobić zdjęcia pojazdu. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych oraz spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Potrzebna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla pewności warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz przypinania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą też auta marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i cena transportu, zależy od tego, jaki samochód musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Zlecając przewóz samochodu firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów a także mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji odnośnie samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży auto a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek i zrobić zdjęcia pojazdu. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych oraz spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Potrzebna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla pewności warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz przypinania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą też auta marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Derby już od 300 zł!

Zleć transport samochodu