Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko OK. Szybko i bez problemów.

Citroen C6

Klient: Marek K.
,
Trasa: Nadma - Ciche

Wzorowy kontakt , wszystko na czas , polecam.

Vw T5 ALGEMA

Klient: Beata M.
,
Trasa: Wilkowice - Kokoszkowy

Dobry przewoźnik. Wszystko zgodnie z umową.

Tiguan

,
Trasa: Lyon - Sanok

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, stanu samochodu, a także długości trasy. Powierzając transport pojazdu przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów i przygotować potrzebne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, wytyczne odnośnie formalności celnych a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Potrzebna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak na wszelki wypadek warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania samochodu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również samochody marki Renault i Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, stanu samochodu, a także długości trasy. Powierzając transport pojazdu przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów i przygotować potrzebne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, wytyczne odnośnie formalności celnych a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Potrzebna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak na wszelki wypadek warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania samochodu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również samochody marki Renault i Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Dewsbury już od 300 zł!

Zleć transport samochodu