Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko odbyło się bez problemu, na czas,świetny kontakt

Szafa

Klient: Adam M.
,
Trasa: Bydgoszcz - Wrocław

Miły i kompetentny przewoźnik.

2 stapelbare Korbstühle

Klient: Mariusz B.
,
Trasa: Unna - Orzech

Polecam. Wszystko na czas. Warto skorzystać.

Dwa zestawy ze zdjęcia

,
Trasa: Czersk - Bergatreute

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować oraz cena transportu, zależy od tego, jaki samochód chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również długości trasy. Zlecając przewóz pojazdu przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii a także przygotować potrzebne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo informacji odnośnie samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić znając markę pojazdu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut uszkodzonych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat kosztów transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych oraz spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak na wszelki wypadek warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie aut nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania auta do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj i wymiary transportowanego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować oraz cena transportu, zależy od tego, jaki samochód chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również długości trasy. Zlecając przewóz pojazdu przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii a także przygotować potrzebne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo informacji odnośnie samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić znając markę pojazdu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut uszkodzonych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat kosztów transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych oraz spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak na wszelki wypadek warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie aut nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania auta do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj i wymiary transportowanego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Donegal już od 300 zł!

Zleć transport samochodu