Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko sprawnie i szybko. Polecam !

OPEL VECTRA GTS

,
Trasa: Dormagen - Nowa Ruda

Wszystko ok. Polecam

3 auta osobowe

,
Trasa: Katowice - Bruksela

Wszystko ok. Polecam

toyota

Klient: Mariusz J.
,
Trasa: Warszawa - Bruksela

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia konkretnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz auta firmie transportowej musisz dopilnować kilku ważnych punktów oraz przygotować potrzebne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz ile waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu papierów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych i listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Użyteczna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla pewności warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz mocowania pojazdu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj a także wymiary transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia konkretnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz auta firmie transportowej musisz dopilnować kilku ważnych punktów oraz przygotować potrzebne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz ile waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu papierów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych i listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Użyteczna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla pewności warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz mocowania pojazdu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj a także wymiary transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Dormagen już od 300 zł!

Zleć transport samochodu