Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 86 863 000 zł 86 863 000 zł zaoszczędziliście z nami
862 000 wystawionych przesyłek 862 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
45 000 przewoźników 45 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko zgodnie z ustaleniami i na czas. Bardzo dobry kontakt. Polecam Przewoźnika w 100%.

Chrysler 300C

Klient: Klaudia S.
,
Trasa: Dortmund - Wodzisław Śląski

Wszystko ok . Staly kontakt z przewoznikiem w temacie godzin dostawy. Jak najbardziej polecam

Lancia y, ford k, panda,polo

Klient: Przemek Z.
,
Trasa: Dortmund - Mediolan

Polecam przewoźnika, szybko i tanio

Audi a6

Klient: Mateusz W.
,
Trasa: Dortmund - Środa Wielkopolska

Przygotowanie do transportu

Transport auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej musisz dopilnować kilku ważnych spraw i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także zrobić fotografie samochodu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów często usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i mocowania samochodu na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Są uzależnione w dużej mierze od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ oraz wymiary przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za transport auta z UK zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej musisz dopilnować kilku ważnych spraw i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także zrobić fotografie samochodu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów często usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i mocowania samochodu na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Są uzależnione w dużej mierze od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ oraz wymiary przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za transport auta z UK zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Dortmund już od 300 zł!

Zleć transport samochodu