Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystkiego ok polecam

FORD TRANSIT

,
Trasa: Proszowice - Ryga

Bardzo dobry kontakt szybko i sprawnie

Peugeot 308

Klient: Michał K.
,
Trasa: Nowy Tomyśl - Rybnik

Zdecydowanie POLECAM !

Fiat Scudo L1H1

Klient: Rafał M.
,
Trasa: Schöneck - Dzierzgoń

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport pojazdu przewoźnikowi musisz dopilnować kilku kluczowych punktów oraz mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji odnośnie samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. Jeśli nie wiesz jak dużo waży auto i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla pewności lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Niewłaściwie przymocowany ładunek stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują też auta marki Renault czy Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj i wymiary przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport pojazdu przewoźnikowi musisz dopilnować kilku kluczowych punktów oraz mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji odnośnie samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. Jeśli nie wiesz jak dużo waży auto i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla pewności lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Niewłaściwie przymocowany ładunek stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują też auta marki Renault czy Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj i wymiary przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Düren już od 300 zł!

Zleć transport samochodu