Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko OK, polecam.

Opel Corsa

Mega profesjonalna firma . Kontakt wzorowy. Z takimi firmami, chce współpracować !!! Polecam korzystać z usług !!!

Citroen Jumper

Wszystko OK, polecam.

Ford Focus

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport samochodu?

Transport auta jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także cena transportu, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów oraz przygotować niezbędne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów zepsutych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek i zrobić zdjęcia auta. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i planowaną datę dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą

Szukasz transportu?

Transport samochodów Dürnten już od 300 zł!

Zleć transport samochodu