Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Punktualnie,sprawnie, bardzo dobry kontakt. Polecam!

Audi A6

Klient: Maciej Ż.
,
Trasa: Henstedt-Ulzburg - Dziemionna

Wszystko w porządku. Punktualnie i bez problemów

Osobowe kombi

Klient: Adam S.
,
Trasa: Koszalin - Łódź

Jak najbardziej polecam!!!

Subaru Legacy

Klient: Natalia Z.
,
Trasa: Wöbbelin - Kuźnica

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd musisz przewieźć, od stanu pojazdu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej należy dopilnować kilku istotnych punktów oraz mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Opis samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie wiesz jak dużo waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin doręczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych a także listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony ładunek stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii i Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują też auta marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ i wymiary przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd musisz przewieźć, od stanu pojazdu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej należy dopilnować kilku istotnych punktów oraz mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Opis samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie wiesz jak dużo waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin doręczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych a także listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony ładunek stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii i Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują też auta marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ i wymiary przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Eisenberg (Pfalz) już od 300 zł!

Zleć transport samochodu