Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super Kontakt polecam w 100% tego przewoźnika do następnego

Ford Kuga

Klient: Maciej W.
,
Trasa: Norderstedt - Opole

Bardzo dobry kontakt. Przesyłka dostarczona ekspresowo i profesjonalnie. Cena o prawie 30 procent niższa niż konkurencja. W 100 % polecam

Opel Corsa

Klient: Marian H.
,
Trasa: Wiedeń - Częstochowa

Bezproblemowa współpraca od początku do końca. Godny polecenia użytkownik :)

Land Rover Range Rover Evoque

Klient: Jacek M.
,
Trasa: Sochaczew - Siedlce

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność dopełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport auta przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku istotnych punktów a także mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo szczegółów na temat samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna dla przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz dołączyć do listy fotografie auta. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy oraz spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania pojazdu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń dotyczy też UK i Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują również samochody marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, jak np. dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj a także rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność dopełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport auta przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku istotnych punktów a także mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo szczegółów na temat samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna dla przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz dołączyć do listy fotografie auta. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy oraz spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania pojazdu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń dotyczy też UK i Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują również samochody marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, jak np. dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj a także rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Ηράκλειο - Αρκαλοχώρι już od 300 zł!

Zleć transport samochodu