Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt z przewoźnikiem wszystko zrealizowane na czas. Polecam tego przewoźnika

Bmw F30 limo

Klient: Artur K.
,
Trasa: Kielce - Ludwigsburg

Wszystko Ok Polecam

Volvo s80

Klient: Natalia Z.
,
Trasa: Melsdorf - Szydłowiec

Wszystko Ok. Polecam

Toyota Yaris

Klient: Artur C.
,
Trasa: Szczecin - Lubin

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować a także cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport auta firmie transportowej musisz dopilnować kilku istotnych kwestii a także przygotować wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz ile waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz zrobić fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Użyteczna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla pewności warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie ładunku. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania pojazdu do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują też samochody marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ a także wymiary przewożonego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować a także cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport auta firmie transportowej musisz dopilnować kilku istotnych kwestii a także przygotować wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz ile waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz zrobić fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Użyteczna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla pewności warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie ładunku. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania pojazdu do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują też samochody marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ a także wymiary przewożonego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Fleet już od 300 zł!

Zleć transport samochodu